Entries

Brass Monkey

Brass Monkey

    ClassHelmCrewClub
    2000 - 22676Matt HARTLEYTim HARTLEYHALIFAX SAILING CLUB
    505 - 8914Tim BIRDIain BROWNBURTON SC
    Contender - 2315Ben HOLDENHALIFAX SC
    Contender - 2503Tim HOLDENHALIFAX SC
    Finn - 670Vanessa WEEDON-JONESHUNTS SC
    Finn - 16John COLEGRAVEYDSC
    GP14 - 13654654Neil MARSDENTbc TBCBLACKPOOL/ FLEETWOOD YC
    GP14 - 13721Hugh DEVEREUXEllen DEVEREUXBUDWORTH SAILING CLUB
    Laser (ILCA 7) - 212074Alan WILLIAMSPORT DINORWIC
    Laser (ILCA 7) - 182219Malcolm MARSDENBLACKPOOL AND FLEETWOOD Y C
    Laser Radial (ILCA 6) - 206876Oliver BLACKBURNLEIGH AND LOWTON
    Laser Vago XD DH - 742Lee CARTERAlice CARTERYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
    Laser Vago XD DH - 892Chris EVERITTEleanor EVERITTYDSC
    Laser Vago XD DH - 1814Dave BAXTERLouise DAVISONYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
    RS Feva XL - 502Tom MOSSHarriet WOODRIPON /DRAYCOTE/SCALING DAM
    RS200 - 1118Faye CASWELLHarry BLYTHEYORKSHIRE DALES SC / NEWCASTLE UNIVERSITY SYC
    RS200 - 255Andy YOUNGSam YOUNGSCALING DAM SC
    RS200 - 757Erin YOUNGSam ELLISSCALING DAM
    RS200 - 507Simon MOSSAli WOODSCALING/RIPON
    RS400 - 1453Chris PICKLESMatt SHARMANBASSENTHWAITE SC
    RS400 - 1524Stu HALMANAnna WALSHLEIGH AND LOWTON SC
    Wayfarer - 11058Peter ROBINSONTba TBAYORKSHIRE DALES
    21 boats

    Class Stats

    12 Classes Entered


    2000 : 1
    505 : 1
    Contender : 2
    Finn : 2
    GP14 : 2
    Laser (ILCA 7) : 2
    Laser Radial (ILCA 6) : 1
    Laser Vago XD DH : 3
    RS Feva XL : 1
    RS200 : 4
    RS400 : 2
    Wayfarer : 1

    Enter Now >>>>

    20/21 Nov 21 Draycote Dash
    Draycote Water SC
    11/12 Dec 21 Datchet Flyer
    Datchet Water SC
    27 Dec 21 Brass Monkey
    Yorkshire Dales SC
    27 Dec 21 Burghfield Breezer Burghfield SC
    2 Jan 22 Grafham GP
    Grafham Water SC
    8 Jan 22 Bloody Mary Queen Mary SC
    22 Jan 22 King George Gallop King George SC
    5/6 Feb 22 JMST Tiger Trophy Rutland SC
    19 Feb 22 Oxford Blue Oxford SC