Entries

Datchet Flyer

Datchet Water SC (11/12 Dec 2021)

    ClassHelmCrewClub
    420 - 56112Sam GRAYTONRaife PIGGOTTNOTTS COUNTY SAILING CLUB
    420 - 54853Oliver HALETom CLAYTONPOOLE YC
    420 - 540590Amber HALEToby CONFIRMEDPOOLE YC
    420 - 55854Joe WARWICKERHugo VALENTINESHOREHAM SC
    420 - 55242Harry GEORGERalph CAWRHORNELYMINGTON
    420 - 52915Jibriel BOSTANPatrick HILLISLAND BARN
    420 - 55402Oscar FRYJemima FRYWARSASH SC
    420 - 52062Eva MILLERRose EDMONDSSNETTISHAM BEACH SAILING CLUB
    420 - 53959Ellie CREIGHTONBea GREENFIELDCARDIFF BAY
    420 - 54483Millie IRISHClara JONESDRAYCOTE
    420 - 0Henry HEATHCOTEHector BENNETTRLYMYC
    420 - 56007Freya SEWELLArlo BRAUNDDRAYCOTE WATER SC
    420 - 3Noa MOSKOVITCHGabs BURLTONROYAL LYMINGTON YC
    420 - 56108Alice DAVISOliver RAYNERGREAT MOORSC / DRAYCOTE WATER SC
    420 - 53328Edwin CROSSFinley SOUTHONSHOREHAM/ISLAND BARN
    470 - 1Megan FARRERIain BLAKEEMSWORTH SC
    505 - 9177Tom JEFFCOATETim HARTLEYCHEW
    505 - 9215Roger GILBERTBen MCGRANENETLEY SC
    Albacore - 8209Cameron MOSSJake STOWLYME REGIS SC
    Blaze - 843Chris DYERWIMBLEBALL
    D-Zero - 191Nigel AUSTINCRANSLEY SC
    Enterprise - 22901Paul YOUNGNathan MCGRORYMIDLAND SAILING CLUB
    Enterprise - 22456Nigel BIRDIain BIRDR.Y.A
    GP14 - 1Nick CRAIGTobytastic LEWISBURGHFIELD FRENSHAM
    Hadron H2 - 148Dave BARKERDRAYCOTEWATER
    Hadron H2 - 124Chris BROWNRORC / BSC
    Hadron H2 - 142Barry WOLFENDENBOUGH BEECH
    Laser (ILCA 7) - 213545George SUNDERLANDDRAYCOTE WATER
    Laser (ILCA 7) - 215390Thomas BRINDLEYREDESMERE SC
    Laser (ILCA 7) - 212109Ben FLOWERPAIGNTON SC
    Laser 4.7 (ILCA 4) - 216023Freddie SUNDERLANDDRAYCOTE WATER
    Laser Radial (ILCA 6) - 216646Alastair BROWNSTOKES BAY SC / GREAT MOOR SC
    Laser Radial (ILCA 6) - 216115Jon EMMETTWEIR WOOD SAILING CLUB
    Laser Radial (ILCA 6) - 217035Maddie CHILDSKING GEORGE SAILING CLUB
    Merlin Rocket - 3787Chris MARTINJohn TAILBYMIDLAND SC
    Miracle - 4114Graham WATTSHelen JACKSSTAUNTON HAROLD
    National 18 - 401Phil HARDISTYChris Hill PETE RICHARDSONISLE OF MAN YACHT CLUB
    Osprey - 1369Roger BLAKEJames BLAKEGREAT MOOR SAILING CLUB
    Osprey - 1381Richard MARSHALLJonathan OSGOODPOOLE YC
    Osprey - 1347Philip MEAKINSNick WILLISWARSASH SC
    Phantom - 1280Ian STONEMAIDENHEAD SC
    RS Aero 7 - 1457Charlie ROOMEDATCHET WATER SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 3866Ellie CRAIGSTARCROSS
    RS Aero 7 - 3597Peter BARTONLYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 7 - 2384Simon GEYMANDATCHET WATER / LYMINGTON TOWN
    RS Aero 7 - 2504George HOSKINSDATCHET WATER SC
    RS Vareo - 162Nick CRICKMOREWOBYC
    RS Vareo - 621Luke FISHEREMBERTON PARK SC
    RS Vareo - 443Paul NORTHMILTON KEYNES SC
    RS200 - 1721Michael WARWICKERKate FITSIMMONSSHOREHAM SC
    RS200 - 1253Tom HIRSTJoe SUTTON-JONESBROADSTAIRS SC
    RS200 - 1153Emily DAVISJo TRIBEGREAT MOOR SAILING CLUB
    RS200 - 1019James WILLIAMSSarah TUPPENCVLSC
    RS500 - 0000Natalya WILLIAMSAlex RAEBURN JAMESDATCHET WATER SAILING CLUB
    Scorpion - 2519622Fraser EARLEWill COOKLYME REGIS SAILING CLUB
    Solo - 5904Patrick OVERSPAXTON LAKES SC
    Solo - 5693Fraser HAYDENPAPERCOURT SC
    Streaker - 1462Paul CARRINGTONPAXTON LAKES
    Supernova - 1060Alex HORLOCKWARSASH SC
    Topper - 48735Orlando ORCHARDDATCHET WATER SC
    60 boats

    Class Stats

    26 Classes Entered


    420 : 15
    470 : 1
    505 : 2
    Albacore : 1
    Blaze : 1
    D-Zero : 1
    Enterprise : 2
    GP14 : 1
    Hadron H2 : 3
    Laser (ILCA 7) : 3
    Laser 4.7 (ILCA 4) : 1
    Laser Radial (ILCA 6) : 3
    Merlin Rocket : 1
    Miracle : 1
    National 18 : 1
    Osprey : 3
    Phantom : 1
    RS Aero 7 : 5
    RS Vareo : 3
    RS200 : 4
    RS500 : 1
    Scorpion : 1
    Solo : 2
    Streaker : 1
    Supernova : 1
    Topper : 1

    Enter Now >>>>

    20/21 Nov 21 Draycote Dash
    Draycote Water SC
    11/12 Dec 21 Datchet Flyer
    Datchet Water SC
    27 Dec 21 Brass Monkey
    Yorkshire Dales SC
    27 Dec 21 Burghfield Breezer Burghfield SC
    2 Jan 22 Grafham GP
    Grafham Water SC
    8 Jan 22 Bloody Mary Queen Mary SC
    22 Jan 22 King George Gallop King George SC
    5/6 Feb 22 JMST Tiger Trophy Rutland SC
    19 Feb 22 Oxford Blue Oxford SC