Entries

FERNHURST BOOKS DRAYCOTE DASH

Draycote Water SC (20/21 Nov 2021)

    ClassHelmCrewClub
    420 - 54487Katheryn BYNELia HORNEDRAYCOTE WATER
    470 - 828Trevor JENKINSTine WICHWKSC
    505 - 8935Michael SIMSOliver DAVENPORTCARSINGTON
    505 - 9232Steve IRISHNorman BYRDDRAYCOTE
    505 - 9125Roger GILBERTBen MCGRANENETLEY SC
    505 - 9177Tom JEFFCOATETim HARTLEYCHEW VALLEY
    505 - 8914Tim BIRDIain BROWNBURTON SC
    505 - 8514Ben ILIFFECarry On NURSEKING GEORGE SC
    505 - 9238Ian PINNELLTim NEEDHAMNSC
    B14 - 766Gareth LINCOLNBarry PRICEDRAYCOTE WATER
    Blaze - 799Richard BOTTINGDRAYCOTE WATER
    Blaze - 843Chris DYERWIMBLEBALL
    Challenger - 270Graham HALLRUTLAND SAILING CLUB
    Challenger - 312Val MILLWARDRUTLAND SAILING CLUB
    Contender - 2618Richard BYNEDRAYCOTE
    D-One - 72Grant BLAKEOXFORD SAILING CLUB
    D-Zero - 191Nigel AUSTINCRANSLEY SC
    D-Zero - 181Gordon STEWARTNHEBSC
    D-Zero - 328Thomas SOUTHWELLLEE ON THE SOLENT
    D-Zero - 195Stuart PYBUSCRANSLEY
    Enterprise - 22456Nigel BIRDAndy BIRDR Y A
    Enterprise - 22901Paul YOUNGNathan MCGRORYMIDLAND SAILING CLUB
    GP14 - 13721Hugh DEVEREUXEllen DEVEREUXBUDWORTH SAILING CLUB
    GP14 - 13237Tomasz SZAKOLALucy STREETWELSH HARP SAILING CLUB
    Hadron H2 - 124Chris BROWNRORC / BSC
    Hadron H2 - 142Barry WOLFENDENBOUGH BEECH
    Hadron H2 - 145Richard LEFTLEYBURGHFIELD SAILING CLUB
    Hadron H2 - 109Richard LE MARECCSC
    Hadron H2 - 148Dave BARKERDRAYCOTEWATER
    Int Canoe - 342Rob BELLEMBERTON PARK SC
    ISO - 1204Bob LADELLStuart BAILEYKING GEORGE SC
    Laser (ILCA 7) - 169126Joe WOODLEYBURGHFIELD
    Laser (ILCA 7) - 216543Marcellus PRYORDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Laser (ILCA 7) - 212109Ben FLOWERPAIGNTON SC
    Laser (ILCA 7) - 209976William WHITTAKERDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Laser 4.7 (ILCA 4) - 216766Ted BALLDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Laser 4.7 (ILCA 4) - 182539Stella NYGARDDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Laser Radial (ILCA 6) - 0Brian COOPERDRAYCOTE WATER
    Laser Radial (ILCA 6) - 177526Ethan CHESHIREDRAYCOTE WATER
    Laser Radial (ILCA 6) - 217515James KNIGHTDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Laser Radial (ILCA 6) - 213563Joe SCURRAHCARSINGTON
    Laser Radial (ILCA 6) - 217035Maddie CHILDSKING GEORGE SAILING CLUB
    Laser Radial (ILCA 6) - 143681Jacob LUTTONDRAYCOTE
    Laser Vago XD DH - 742Lee CARTERAlice CARTERYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
    Miracle - 4114Graham WATTSHelen JACKSSTAUNTON HAROLD
    Osprey - 1363Alistair RAYNARDRobert BURDEKINCARSINGTON SC
    Osprey - 1369Roger BLAKEJames BLAKEGREAT MOOR SAILING CLUB
    Osprey - 1347Philip MEAKINSTim TAYLERWARSASHSC
    Osprey - 1360Justin JONESChris ANDERSONCHASE SC / SOUTH STAFFS SC
    Phantom - 1440Mike WEBSTERNORTHAMPTON SAILING CLUB
    Phantom - 1391Nigel KINGLYMINGTON TOWN SC
    Phantom - 1211768997894Ian STONEMAIDENHEAD SC
    Phantom - 1456Andy COUCHBLITHFEILD SC
    RS Aero 5 - 2841Nathaniel PRITCHARD JONESLEIGH AND LOWTON
    RS Aero 5 - 3661Graham TRIBBECKLEE-ON-SOLENT
    RS Aero 7 - 3866Ellie CRAIGSTARCROSS
    RS Aero 7 - 3963Ellie CAMPBELLDRAYCOTE
    RS Aero 7 - 3000Steve NORBURYWARSASH
    RS Aero 7 - 3666Pete BLAKEYDRAYCOTE WATER
    RS Aero 7 - 3597Peter BARTONLYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 9 - 2428Neville HIGH-STEPHENSONDWSC
    RS Feva XL - 2422Ben ANGELLMona NYGARDDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    RS Vareo - 311Ian MACWHINNIEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    RS Vareo - 162Nick CRICKMOREWOBYC
    RS Vareo - 621Luke FISHEREMBERTON PARK SC
    RS200 - 1428Richard BROWNJudith BROWNDRAYCOTE
    RS200 - 970Jamie CUXSONMark CUXSONSHUSTOKE SAILING CLUB
    RS200 - 1318Nigel PEPPERDINEDiana PEPPERDINESTAUNTON HAROLD SC
    RS200 - 732Gregory JONESCaroline NOELDRAYCOTE
    RS200 - 1538Matthew LUXTONDesmond LUXTONSTAUNTON HAROLD SC
    RS200 - 1452Alistair HODGSONElla SPAINUPTON WARREN SC
    RS200 - 1019James WILLIAMSSarah TUPPENCVLSC
    RS400 - 767Chris LARRAbigail LARRDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    RS400 - 148711502Jon HEISSIGNicky GRIFFINLLANGORSE SC
    RS400 - 1247Richard KELSALLNeil KELSALLDRAYCOTE
    RS400 - 1376Sam KNIGHTChris BOWNESBARTLEY SC
    RS500 - 783Nigel DAVISAaron DAVISDRAYCOTE WATER SC
    RS500 - 710Simon HORSFIELDKatie BURRIDGETHORNEY ISLAND SAILING CLUB
    Scorpion - 2034Alan KRAILINGSimon FORBESWALDRINGFIELD SC
    Solo - 5904Patrick OVERSPAXTON LAKES SC
    Streaker - 1462Paul CARRINGTONPAXTON LAKES SAILING CLUB
    Supernova - 1192John KNIGHTBARTLEY SAILING CLUB
    Supernova - 1083Serena STEWARDSONEMBERTON PARK SAILING CLUB
    Topper - 46971Oscar ROWEDRAYCOTE ACADEMY
    Topper - 44036Joe ROWEDRAYCOTE ACADEMY
    Topper - 47181Clem MIDDLEDRAYCOTE WATER
    Vortex - 2014Jonathan CARTERRICKMANSWORTH SAILING CLUB
    87 boats

    Class Stats

    35 Classes Entered


    420 : 1
    470 : 1
    505 : 7
    B14 : 1
    Blaze : 2
    Challenger : 2
    Contender : 1
    D-One : 1
    D-Zero : 4
    Enterprise : 2
    GP14 : 2
    Hadron H2 : 5
    Int Canoe : 1
    ISO : 1
    Laser (ILCA 7) : 4
    Laser 4.7 (ILCA 4) : 2
    Laser Radial (ILCA 6) : 6
    Laser Vago XD DH : 1
    Miracle : 1
    Osprey : 4
    Phantom : 4
    RS Aero 5 : 2
    RS Aero 7 : 5
    RS Aero 9 : 1
    RS Feva XL : 1
    RS Vareo : 3
    RS200 : 7
    RS400 : 4
    RS500 : 2
    Scorpion : 1
    Solo : 1
    Streaker : 1
    Supernova : 2
    Topper : 3
    Vortex : 1

    Enter Now >>>>

    20/21 Nov 21 Draycote Dash
    Draycote Water SC
    11/12 Dec 21 Datchet Flyer
    Datchet Water SC
    27 Dec 21 Brass Monkey
    Yorkshire Dales SC
    27 Dec 21 Burghfield Breezer Burghfield SC
    2 Jan 22 Grafham GP
    Grafham Water SC
    8 Jan 22 Bloody Mary Queen Mary SC
    22 Jan 22 King George Gallop King George SC
    5/6 Feb 22 JMST Tiger Trophy Rutland SC
    19 Feb 22 Oxford Blue Oxford SC