2020/21 Series Results

 

Scoring queries info@sailracer.co.uk

Name Class Club Flyer DH Flyer SH Belle Total
1 Simon HORSFIELD 2000 ASA Thorney Island SC 1.4 137.0 4.9 143.2
2 Patrick OVERS Solo Paxton Lakes SC 137.0 3.0 17.0 157.0
3 Nick CRICKMORE RS Vareo Waveney & Oulton Broad 137.0 10.0 12.1 159.1
4 Luke FISHER RS Vareo Emberton Park SC 137.0 8.0 14.6 159.6
5 Penny CLARK 505 SBSC RNSA 6.8 137.0 21.9 165.7
6 Colin MURRAY Norfolk Punt Invergordon boating club 8.2 137.0 24.3 169.4
7 Paul CARRINGTON Streaker Paxton Lakes Sailing Club 137.0 23.0 48.6 208.6
8 Simon KITCHEN RS400 Grafham Water SC 40.8 137.0 36.4 214.2
9 Ian DOBSON Solo Burwain SC 137.0 1.0 137.0 275.0
10 Fraser HAYDEN Solo Papercourt SC 137.0 2.0 137.0 276.0
11 Alastair BROWN Laser Stokes Bay SC/Great Moor SC 137.0 137.0 2.4 276.4
12 Roger GILBERT 505 Netley SC 2.7 137.0 137.0 276.7
13 Sam THOMPSON OK Rnsa 137.0 4.0 137.0 278.0
14 Andy SMITH GP14 Bassenthwaite 4.1 137.0 137.0 278.1
15 Tom GILLARD Streaker Sheffield Viking SC 137.0 5.0 137.0 279.0
16 Nigel BIRD Enterprise RY! 5.4 137.0 137.0 279.4
17 Peter BARTON RS Aero 7 Lymington Town SC 137.0 6.0 137.0 280.0
18 Tom BRINDLEY Laser (ILCA 7) Redesmere SC 137.0 7.0 137.0 281.0
19 Matthew FRARY Solo Norfolk Broads Yacht Club 137.0 137.0 7.3 281.3
20 Chris LARR RS Aero 9 Draycote Water Sailing Club 137.0 9.0 137.0 283.0
21 Nigel Pepperdine GP14 SHC 9.5 137.0 137.0 283.5
22 Thomas MORRIS RS800 Hayling Island Sailing Club 10.9 137.0 137.0 284.9
23 Ellie CRAIG RS Aero 7 Draycote Water 137.0 11.0 137.0 285.0
24 Ian DUKE K1 Datchet Water Sailing Club 137.0 12.0 137.0 286.0
25 Thomas GILLARD Merlin Rocket SHSC/SVSC 12.2 137.0 137.0 286.2
26 Thomas KNIGHT Laser Radial (ILCA 6) Maidenhead Sailing Club 137.0 13.0 137.0 287.0
27 Alan KRALING Merlin Rocket Waldringfield 13.6 137.0 137.0 287.6
28 Carys ATTWELL Laser Radial (ILCA 6) Rutland SC 137.0 14.0 137.0 288.0
29 Alice DAVIS 420 Great Moor SC/ Draycote Water SC 15.0 137.0 137.0 289.0
30 Thomas SOUTHWELL D-Zero Hill Head Sailing Club 137.0 15.0 137.0 289.0
31 Andrew RAWSON RS Aero 7 Weston Sailing Club 137.0 16.0 137.0 290.0
32 Megan FARRER 420 Emsworth SC 16.3 137.0 137.0 290.3
33 Sam METTAM RS Aero 7 Papercourt SC 137.0 17.0 137.0 291.0
34 Dan JOHNSON Fireball Weston SC 17.7 137.0 137.0 291.7
35 Will SUNDERLAND Laser Radial (ILCA 6) Draycote Water 137.0 18.0 137.0 292.0
36 Edwin CROSS Topper CMYC/SCC/IBRSC 137.0 19.0 137.0 293.0
37 Oliver MEADOWCROFT 420 Upper Thames SC 19.0 137.0 137.0 293.0
38 Val MILLWARD Challenger Rutland Sailing Club 137.0 137.0 19.4 293.4
39 Ediz TURKOGLU Laser (ILCA 7) DWSC 137.0 20.0 137.0 294.0
40 Ian Dobson Merlin Rocket Burwain SC 20.4 137.0 137.0 294.4
41 Rhys JONES Laser (ILCA 7) Cardiff yacht club 137.0 21.0 137.0 295.0
42 Charlie WALTERS 505 Datchet Water SC 21.8 137.0 137.0 295.8
43 Hugo VALENTINE Topper Chipstead SC 137.0 22.0 137.0 296.0
44 Lawrence CREASER GP14 Hollowell SC 23.1 137.0 137.0 297.1
45 Richard LEFTLEY Hadron H2 Burghfield Sailing Club 137.0 24.0 137.0 298.0
46 James WELLS Merlin Rocket Starcross 24.5 137.0 137.0 298.5
47 Azat Ulutas Laser Radial (ILCA 6) Greig City Academy 137.0 25.0 137.0 299.0
48 Julia STAITE 420 HISC 25.8 137.0 137.0 299.8
49 Kaitlyn WYATT Topper Shoreham SC / IBRSC 137.0 26.0 137.0 300.0
50 Graham HALL Challenger Rutland Sailing Club 137.0 137.0 26.7 300.7
51 Nigel AUSTIN D-Zero Cransley SC 137.0 27.0 137.0 301.0
52 Matthew RAYNER RS Feva XL Yorkshire Dales SC 27.2 137.0 137.0 301.2
53 Hilly KING K1 Frensham Pond SC 137.0 28.0 137.0 302.0
54 Nick CRAIG Merlin Rocket Burghfield frensham 28.6 137.0 137.0 302.6
55 Richard BENTLEY RS Aero 9 FSC 137.0 29.0 137.0 303.0
56 Bill KNIGHTS RS Aero 9 Grafham Water Sailing Club/ Brancaster S 137.0 137.0 29.1 303.1
57 Tom GOODEY RS200 Broadstairs SC 29.9 137.0 137.0 303.9
58 Eddie BRIDLE Musto Skiff Brightlingsea SC 137.0 30.0 137.0 304.0
59 Jibriel BOSTAN Topper Island Barn 137.0 31.0 137.0 305.0
60 Chips HOWARTH Fireball Bough Beech SC 31.3 137.0 137.0 305.3
61 Peter CURTIS RS500 Grafham Water SC 137.0 137.0 31.6 305.6
62 James GERWAT Supernova Felpham Sailing Club 137.0 32.0 137.0 306.0
63 Emma STEVENSON Osprey Weymouth 32.6 137.0 137.0 306.6
64 David VALENTINE D-Zero Emsworth Slipper Sailing Club 137.0 33.0 137.0 307.0
65 Cameron MOSS RS800 Lyme Regis SC 34.0 137.0 137.0 308.0
66 Simon GEYMAN RS Aero 7 Datchet Water SC/ Lymington Town SC 137.0 34.0 137.0 308.0
67 Peter HUDSON RS200 Grafham water sailing club 137.0 137.0 34.0 308.0
68 Stuart JONES Contender Datchet Water SC 137.0 35.0 137.0 309.0
69 Kuba STAITE 420 Hayling Island Sailing Club 35.4 137.0 137.0 309.4
70 Kai HOCKLEY Laser Radial (ILCA 6) Greig City Academy 137.0 36.0 137.0 310.0
71 Joe WARWICKER 420 Shoreham and Bough Beech 36.7 137.0 137.0 310.7
72 Graeme WILLCOX Contender Netley sailing club 137.0 37.0 137.0 311.0
73 Leo YATES Topper Island Barn SC 137.0 38.0 137.0 312.0
74 Jamie SOUTHWELL Wayfarer Hill Head Sailing Club 38.1 137.0 137.0 312.1
75 David MARCHANT 4000 Grafham Water SC 137.0 137.0 38.9 312.9
76 John CANT Laser Radial (ILCA 6) Erith Yacht Club 137.0 39.0 137.0 313.0
77 Simon POTTS Merlin Rocket Burghfield SC 39.4 137.0 137.0 313.4
78 Ben CLEGG Musto Skiff Brightlingsea sailing club 137.0 40.0 137.0 314.0
79 Rhys GRIFFITHS Topper SHOREHAM SC 137.0 41.0 137.0 315.0
80 Gary FOWLER Albacore Hunts 137.0 137.0 41.3 315.3
81 Nick CRAIG Hadron H2 Burghfield Frensham 137.0 42.0 137.0 316.0
82 Scarlett CAWTHORNE 420 Shustoke Sailing Club 42.2 137.0 137.0 316.2
83 Steve NORBURY RS Aero 7 Warsash 137.0 43.0 137.0 317.0
84 Graham WATTS Miracle Staunton Harold 43.5 137.0 137.0 317.5
85 Joe CONSTABLE D-Zero Grafham Water Sailing Club 137.0 137.0 43.7 317.7
86 Matt JOHNSON RS100 8.4 Weir Wood SC 137.0 44.0 137.0 318.0
87 Harry GEORGE 420 Lymington 44.9 137.0 137.0 318.9
88 Curtis MCKAY RS Aero 5 Queen Mary 137.0 45.0 137.0 319.0
89 George HOSKINS RS Aero 7 Datchet Water SC 137.0 46.0 137.0 320.0
90 John REYNOLDS 4000 Grafham Water SC 137.0 137.0 46.1 320.1
91 Alistair HODGSON RS200 RYA 46.2 137.0 137.0 320.2
92 Gareth GRIFFITHS D-Zero SHOREHAM SC 137.0 47.0 137.0 321.0
93 Abbey MUMFORD 420 Downs sailing club 47.6 137.0 137.0 321.6
94 Charlie ROOME RS Aero 7 Datchet Water Sailing Club 137.0 48.0 137.0 322.0
95 Roger BLAKE Osprey Great Moor Sailing Club 49.0 137.0 137.0 323.0
96 Abby HIRE RS Aero 5 LTSC 137.0 49.0 137.0 323.0
97 Immi REES Topper Warsash Sailing Club 137.0 50.0 137.0 324.0
98 Nev HERBERT Scorpion Lymington Town Sailing Club 50.3 137.0 137.0 324.3
99 David PEATY RS Aero 5 Draycott Sailing Cub 137.0 51.0 137.0 325.0
100 Simon WIGMORE Phantom Grafham Water Sailing Club 137.0 137.0 51.0 325.0
101 Alex NICK WILLIS Osprey HISC 51.7 137.0 137.0 325.7
102 Killian MAGEE Laser (ILCA 7) Datchet Water Sailing Club 137.0 52.0 137.0 326.0
103 Jadon BROCKDORFF-KENNEDY Topper Phoenix Outdoor Centre / Queen Mary SC 137.0 53.0 137.0 327.0
104 Oli HALE 420 Poole YC 53.0 137.0 137.0 327.0
105 Daniel KEMBLE RS Aero 9 Grafham Water 137.0 137.0 53.4 327.4
106 Richard BOTTING Blaze Draycote Water 137.0 54.0 137.0 328.0
107 Stuart HARRIS RS400 Banbury Sailing Club 54.4 137.0 137.0 328.4
108 Jonathan CARTER Vortex Rickmansworth sailing Club 137.0 55.0 137.0 329.0
109 Louise DAVIS 420 Warsash Sailing Club 55.8 137.0 137.0 329.8
110 Matt REYNOLDS 4000 Grafham 137.0 137.0 55.9 329.9
111 Arthur BAILEY RS Aero 7 Burghfield/oxford sc 137.0 56.0 137.0 330.0
112 Tim HIRE RS Aero 7 LTSC 137.0 57.0 137.0 331.0
113 Maciej MATYJASZCZUK Scorpion WHSC 57.1 137.0 137.0 331.1
114 Oliver YATES Laser Radial (ILCA 6) Island Barn / Burghfield 137.0 58.0 137.0 332.0
115 David ANNAN Musto Skiff Grafham Water SC 137.0 137.0 58.3 332.3
116 Matt BURGE Fireball Poole YC 58.5 137.0 137.0 332.5
117 Natalya WILLIAMS Laser Radial (ILCA 6) Datchet Water Sailing Club 137.0 59.0 137.0 333.0
118 Amber HALE 420 Poole YC / Oxford SC 59.8 137.0 137.0 333.8
119 Gordon STEWART D-Zero NHEBSC 137.0 60.0 137.0 334.0
120 Kath BROATCH Fireball Port Dinorwic 137.0 137.0 60.7 334.7
121 Oskar SHEPHERD RS Aero 5 Great Moor 137.0 61.0 137.0 335.0
122 Arthur GREAVES RS Feva XL Datchet Water Sc 61.2 137.0 137.0 335.2
123 Kate WHARMBY RS Aero 5 LTSC/RLymYC 137.0 62.0 137.0 336.0
124 Theo BURN RS Feva XL DWSC 62.6 137.0 137.0 336.6
125 Mike BECKETT K1 Datchet Water SC 137.0 63.0 137.0 337.0
126 Alex CRAMP 4000 Grafham 137.0 137.0 63.1 337.1
127 Isabelle RANDLE RS Feva XL Datchet Water Sailing Club 63.9 137.0 137.0 337.9
128 Samson CROSS Topper CMYC/SCC/IBRSC 137.0 64.0 137.0 338.0
129 Jamie FREEMAN Musto Skiff Brightlingsea SC 137.0 65.0 137.0 339.0
130 Sam WATSON B14 Nantwich 65.3 137.0 137.0 339.3
131 Neil HEFFERNAN 4000 QMSC 137.0 137.0 65.6 339.6
132 Sophie BURDALL Topper DWSC 137.0 66.0 137.0 340.0
133 Azat ULUTAS 420 Greig City Academy 66.6 137.0 137.0 340.6
134 Hawkie FINDLATER Topper Datchet sailing club 137.0 67.0 137.0 341.0
135 Gareth RUSSELL Hornet Paxton Lakes SC 68.0 137.0 137.0 342.0
136 Ben OSBORNE Laser Radial (ILCA 6) Maidenhead Sailing Club 137.0 68.0 137.0 342.0
137 Thomas BROATCH Musto Skiff Grafham Water SC 137.0 137.0 68.0 342.0

 

ENTER HERE >>>> 

 

21/12/2020 09:29