Trident Top Club Rankings

 

Based on the best two results for each club across every race

  Club  
1 Papercourt SC 1955
2 HISC 1953
3 Draycote Water SC 1951
4 Paxton Lakes SC 1941
5 Lymington Town SC 1927
6 Burghfield SC 1926
7 Datchet Water SC 1902
8 Poole YC 1874
9 Greig City Academy 1868
10 SHOREHAM SC 1856
11 Island Barn SC 1855
12 Brightlingsea SC 1854
13 CMYC/SCC/IBRSC 1832
14 Warsash SC 1412
15 DWSC 1401
16 Maidenhead Sailing Club 1400
17 Queen Mary SC 1344
18 Rickmansworth sailing Club 1328
19 ASA Thorney Island SC 998
20 Burwain SC 998
21 Netley SC 994
22 Rnsa 992
23 Bassenthwaite 991
24 Sheffield Viking SC 991
25 RY! 990
26 Invergordon boating club 989
27 SBSC RNSA 989
28 Redesmere SC 986
29 Staunton Harold SC 986
30 Waldringfield 985
31 Emberton Park SC 983
32 Emsworth SC 982
33 Upper Thames SC 978
34 Weston SC 978
35 Hollowell SC 972
36 Waveney & Oulton Broad 968
37 Starcross 967
38 Hill Head Sailing Club 964
39 Broadstairs SC 963
40 Yorkshire Dales SC 963
41 Bough Beech SC 962
42 Rutland SC 961
43 Weymouth 960
44 Lyme Regis SC 959
45 Grafham Water SC 952
46 Shustoke Sailing Club 952
47 Cardiff yacht club 951
48 Chipstead SC 948
49 Staunton Harold 948
50 Lymington 947
51 RYA 947
52 Downs sailing club 946
53 Cransley SC 944
54 Frensham Pond SC 943
55 FSC 942
56 Felpham Sailing Club 941
57 Emsworth Slipper Sailing Club 940
58 Datchet Water SC/ Lymington Town SC 937
59 Great Moor SC 937
60 Banbury Sailing Club 933
61 WHSC 925
62 Datchet Water Sc 922
63 Nantwich 915
64 Erith Yacht Club 913
65 Weir Wood SC 908
66 Phoenix Outdoor Centre / Queen Mary SC 896
67 NHEBSC 463
 

8/12/2020 17:15

 

*Draft Schedule
Draycote Dash 21-22 November 2020
6-7 March 2021
Datchet Flyer 5-6 December 2020
Burghfield Brass Monkey 27 December 2020
20 February 2021
Round 4 - Remote 3 January 2021
Round 5 - Remote 9 January 2021
King George Gallop 23 January 2021
John Merricks Tiger Trophy 6-7 February 2021
Oxford Blue 13 February 2021
Alton Water 27/28 March 2021
*Details subject to change