Filey Sailing Club Regatta 2018, Filey Sailing Club , 23 June 2018 - 24 June 2018

Totals : 54 Entries
DOUBLEHANDER Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
RS200 1118Faye CASWELL
Rob FEATHERSTONE
Ydsc
Ydsc
Rs 400 1150Matt VELAMAIL
Tim BROWNELL
Rotherham
Ulley
RS200 1251Harry CAPPLEMAN
Ed BARNS
Pennine Sailing Club
Pennine Sailing Club
rs400 1262Jon WILLARS
Ryan WILLARS
Welton
Welton
RS400 1283Chris PICKLES
Mark LUNN

Llsc
RS400 1467Paul RIDGWAY
David ELMSLIE
Llsc
Syc
Fireball 15130Steve DENISON
Mat ROSS
Rya
Fireball 15132Keith MCDONALD
Andy BRITTAIN
Small Heath YC
Small Heath YC
RS200 1651Martin PENTY
Sam WALLER
Beaver Sailing Club
Beaver Sailing Club
Laser 2 2Raif SMITH
Greg SMITH
Covenham Sailing Club
Covenham Sailing Club
Scorpion 2030Colin BRADLEY
Luke BRADLEY
Pennine SC
Pennine SC
scorpion 2031Peter CROWTHER
Dave THOMPSON
Pennine SC
Pennine SC
Scorpion 2033Steve WALKER
Jerry HANNABUSS
Pennine Sailing Club
Pennine Sailing Club
Enterprise 23272David STANIFORTH
George PANTER
Ulley Sailing Club
Ulley SC
Laser2000 2610Paul KING
Andrew BOWSER
Girton SC
Girton SC
merlin rocket 3695Pete SLACK
Vanessa PASCHKE
Blithfield
Blithfield
Topper Xenon 4974Marcus SHAW
Amie KING
Girton SC
Girton SC
RS 400 669Jacob AINSWORTH
Kayleigh ROBERTS
South Shields SC
South Shields SC
MIRROR 70442Bob TOWLER
Josh SCOTT
Beaver S.c.
Beaver S.c.
DOUBLEHANDER - 19 ENTRIES

SINGLEHANDER Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
Ok 100Alan ROBINSON Severn S C
Rs Aero 7 1062Dan PHILLIPS Ripon
RS Aero 1089Kent MARTIN Ogston SC
RS Aero 1264Jackie CRAVEN Yorkshire Dales
Laser 4.7 127721Henry REDMOND Covenham SC
Laser 140942Paul CORNISH SCammonden Water Sailing Club
RS Aero 1581Steve STEWART Yorkshire Dales SC
RS AERO 1594Julie JULIE ARCHER Ullswater Yacht Club
Laser 167588Ian TURRELL SCammonden Water
Laser 179634Robin BOARDMAN Halifax SC
Streaker 1947Kevin HOLMES Halifax Sailing Club
ok 2018Paul DEANE Bwsc
Laser 201853Dominic BARNES Pennine SC
OK 2045Paul DUTTON South Staffordshire SC
Laser Radial 210560Harry NICKELLS Covenham Sailing Club
laser 212459Garry KNOTT Pennine
Laser Radial 212943Lucy PARKHURST Beaver Sailing Club
RS Aero 2146Nick CRAVEN Yorkshire Dales
RS Aero 2155Iain MCGONIGAL East Lothian Yacht Club
OK 2163Gavin WALDRON South Staffordshire SC
International OK 2176Keith BYERS Morecambe Sailing Club
OK 2179Tony WOODS Glossop S.c
Contender 2519Henry GOODMAN Halifax Sailing Club
Contender 2602Mick PULLIN Covenham
Topper 44815Millie HEELEY Pennine Sailing Club
RS300 450Mark HENMAN South Shields SC
Topper 45438Hayden MOORE Notts County SC
Topper 47527Samuel HEELEY Pennine Sailing Club
MUSTO Skiff 533Stuart KEEGAN
INTERNATIONAL CONTENDER 605Dave BURRELL Covenham Sailing Club
Optimist 6065Liam BOYCE Drsc
Supernova 706Ed JOHNSON Girton Sailing Club
OK 76Karen ROBERTSON Loch Earn SC / Aberdeen & Stonehaven YC
RS600 810Jamie MAWSON Notts County SC
Laser Radial 8341Charlotte HARTUP Filey
SINGLEHANDER - 35 ENTRIES

If your name is not on this list, you have not completed all the stages of the entry process AND/OR we are still waiting for your entry fee to clear. Please login into your account to finalise your entry

Enter >>>>

Manage Your Entry

If you already have entered you can login to retrieve your details and manage your entry, using details emailed when you entered.

EntryID
Password