Totals : 842 Entries
DOUBLEHANDER Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
X1 00Martin DIXON
Chris INGRAM
London Corinthian Sailing Club
London Corinthian Sailing Club
RS Vision 0000Richard COWLARD
Chris ABELL
Desborough Sailin Club
Desborough Sailin Club
X1 007Val NEDYALKOV
Roger O'GORMAN
London Corinthian Sailing Club
Nacra F15 020William HARRISON
Arabella SABBERTON
Marconi Sailing CLub
Spitfire 053William SMITH
Abi CLARKE
Grafham Water Sailing Club
Grafham Water Sailing Club
Spitfire 057Grant PIGGOTT
James STACEY
Weston Sailing Club
Brightlingsea SC
Spitfire 057James STACEY
Catherine ELSON
Brightlingsea Sailing Club
Tamworth
Formula 16 D/H 067William SUNNOCKS
Megan SMITH
Brightlingsea SC
Grafham Water Sailing Club
470 1Harvey MARTIN
James BISHOP
Ogston
Castle Cove
Laser Vago DH 1Russell AKESTER
Phil HORNSBY
Queen Mary Sailing Club
Queen Mary Sailing Club
K2 10Keith WILLIS
Julie WILLIS
Lymington Town Sailing Club
Lymington Town Sailing Club
RS200 1012Charles WHELAN
Cat SEDDON
HISC
RS400 1021Roger BENNETT
Sue TAYLOR
Silver Wing Sailing Club
Silver Wing Sailing Club
RS200 1023Rheanna PAVEY
Claudia WILSON
Stour SC / Burghfield SC
RS800 1041Tristan WALKER-HUTT
Tom CLAYTON
Marconi Sailing Club
RS800 1041Tristan WALKER-HUTT
Tom CLAYTON
Marconi Sailing Club
Marconi Sailing Club
RS200 1071Isaac MARSH
Matt RHODES
Northampton Sailing Club
RS400 1074Russell CLARK
Penny CLARK
RNSA / Stokes Bay SC
RS400 1074Russell CLARK
Penny CLARK
RNSA / Stokes Bay SC
RS400 1074Russell CLARK
Emma CLARKE
RNSA / Stokes Bay SC
RS400 1074Russell CLARK
Penny CLARK
RNSA / Stokes Bay SC
RS200 1082Henry RASTRICK
Lucy FERGUSON
Yorkshire Dales Sailing Club
49er 1082Iona DIXON
Callum DIXON
Queen Mary Sailing Club
Queen Mary Sailing Club
Laser Vago DH 1083Paul DELAMERE
Steve EVANS
Yorkshire Dales Sailing Club
Yorkshire Dales Sailing Club
Wayfarer 10918Richard HARTLEY
Mark HARTLEY
Blithfield Sailing Club
Blithfield Sailing Club
RS200 1092Ethan DAWSON
Ellie CLARK
Bassenthwaite Sailing Club
Wayfarer 10925Bradley FIELD
Jamie 'gingerbeard' SOUTHWELL
Hill head/Benfleet
Wayfarer 10925Bradley FIELD
Jamie 'gingerbeard' SOUTHWELL
Hill head/Benfleet
29er 111Courtney BILBROUGH
Hanna BRANT
HISC
Oxford Sailing Club
RS200 1112Nigel PEPPERDINE
Diana PEPPERDINE
Staunton Harold Sailing Club
Staunton Harold Sailing Club
RS200 1117Jonathan OLIN
Natalie MESSINGHAM
Datchet Water Sailing Club
Datchet Water Sailing Club
RS Vision 1123Mark HARTLEY
Paul JOHNSON
Desborough Sailin Club
Desborough Sailin Club
RS800 1144Daniel GOODMAN
Debbie CLARK
Datchet Water Sailing Club
Littleton SC
RS800 1146Martin ORTON
Ian BROOKS
Chichester YC
Trearddur Bay SC
RS200 1152Jo TRIBE
Niamh DAVIES
Burnham sailing club
RS200 1152Jo TRIBE
Rob /richard THAIN/TAYLOR
BURNHAM S C
Laser Vago DH 1158Christophe LE LANNOU
Erwann LE LANNOU
Queen Mary Sailing Club
Queen Mary Sailing Club
RS800 1166Ralph SINGLETON
Sophie SINGLETON
Datchet water s c
Datchet Water S C
RS800 1166Ralph SINGLETON
Sophie SINGLETON
Datchet Water Sailing Club
Datchet Water Sailing Club
Osprey 1175Emma STEVENSON
Tim BOWDEN
Weymouth Sailing Club
Weymouth Sailing Club
Osprey 1175Emma STEVENSON
Tim BOWDEN
Weymouth Sailing Club
Weymouth Sailing Club
Osprey 1175Emma STEVENSON
Tim BOWDEN
Weymouth Sailing Club
Weymouth Sailing Club
RS200 1178Julian BRADLEY
Helen CAFFERATA
Wembley
49er 1187Ally JONES
Harry JONES
Draycote Water Sailing Club
Draycote Water Sailing Club
RS400 1189Steve RESTALL
Chris STUBBS
Downs Sailing Club
Downs Sailing Club
RS400 1192Jack MUNNELLY
Liam VASS
Arun Yacht Club
RS200 1195Alex LEONARD
Olivia STOREY
Bassenthwaite Sailing Club
RS400 1202Sam KNIGHT
John KNIGHT
Bartley Sailing Club
RS400 1202Sam KNIGHT
John KNIGHT
Bartley Sailing Club
Bartley Sailing Club
RS400 1203Richard GRAY
Jon DYAS
Queen Mary Sailing Club
Laser Vago DH 1217Stuart HARRIS
Peter ALLUM
Banbury Sailing Club
29er 1221Flynn DAVIES
Thomas JOHNSON
Burnham Sailing Club
Blackwater Sailing Club
RS400 1228Andrew JOHNSON
Duncan SIMMONDS
Grafham Water Sailing Club
Grafham Water Sailing Club
RS200 1241Cj CAVALLARI
Uta GRIESENBACH
Island Barn Reservoir Sailing Club
Island Barn Reservoir Sailing Club
RS200 1243Chris RANDALL
James RANDALL
Draycote Water Sailing Club
29er 1249Kim MAY-PAPAILIOU
Tom MITCHELL
Poole Yacht Club
RS400 1252James ALSOP
Simon EDWARDS
Queen Mary Sailing Club
Queen Mary Sailing Club
RS400 1262Josh METCALFE
Jack HOLDEN
Y Felinheli
RS400 1262Josh METCALFE
Jack HOLDEN
Y Felinmeli / Arun YC
Osprey 1281Terry CURTIS
Peter GREIG
Castle Cove SC
Osprey 1281Terry CURTIS
Peter GREIG
Castle Cove SC
Osprey 1281Terry CURTIS
Peter GREIG
Castle Cove SC
RS400 1287Sean CLEARY
Annalise NIXON
oxford sc
Oxford Sailing Club
RS400 1288Francisco LOBATO
Teresa LOBATO
Queen Mary Sailing Club
Queen Mary Sailing Club
RS200 1298Tom WHITE
Simon CLARKE
Olton Mere
RS200 1317Lucas SHRIMPTON
James WALTERS
Great Moor Sailing Club
Great Moor Sailing Club
GP14 13251Ian DOBSON
Gemma MARSHALL
Burwain SC
GP14 13251Ian DOBSON
Gemma MARSHALL
The Smvc
The Smvc
GP14 13251Ian DOBSON
Gemma MARSHALL
Burwain SC
RS200 1328Ben SAXTON
Izzy HAMILTON
Grafham Water Sailing Club
Osprey 1329Roger BLAKE
Jamie BLAKE
Great Moor SC
Great Moor SC
GP14 13300Pete GRAY
Richard PEPPERDINE
Staunton Harold Sailing Club
RS400 1340Sam NEAL
Marc WALFORD
Grafham Water Sailing Club
Grafham Water Sailing Club
RS200 1345Jonathan LEWIS
Caitlin MORLEY
Burnham Sailing Club
Burnham Sailing Club
RS200 1345Jonathan LEWIS
Caitlin MORLEY
BURNHAM S C
Burnham S C
Osprey 1347Philip MEAKINS
Nick WILLIS
Warsash
Osprey 1347Philip MEAKINS
Tba TBA
Warsash sc
RS200 1347David JESSOP
Sophie MEAR
Grafham Water Sailing Club
Grafham Water Sailing Club
Osprey 1347Philip MEAKINS
Bryony MEAKINS
Warsash SC
Osprey 1347Philip MEAKINS
Tba TBA
Warsash SC
RS200 1353Sue ANTONELLI
Daniel GOODMAN
Littleton SC
Datchet Water SC
RS200 1353Sue ANTONELLI
Dan GOODMAN
Littleton SC
Osprey 1356Ben HAWKES
Sam WOOLNER
Starcross Yacht Club
GP14 13654Neil MARSDEN
Ellie D
Blackpool
Fireball 13716Jack BERRY
Elliot BERRY
Royal hospital school
RS400 1377Mark OAKEY
Jamie PIDDUCK
Queen Mary Sailing Club
RS400 1380Jon WILLARS
Rachel WILLARS
Welton
Welton
RS400 1380Jon WILLARS
Ricky BRAMAZ
welton
Welton
GP14 13839Sam PLATT
Mark PLATT
Bolton
Bolton
RS200 1389Roger PHILLIPS
Tom CROMPTON
Burghfield Sailing Club
GP14 13941Dennis ADAMS
Hannah LIPTROT
Welsh Harp Sailing Club
RS400 1398Sarah ALLAN
Gavin STANLEY
Queen Mary Sailing Club
Queen Mary Sailing Club
GP14 14072Darrell SLEEP
Charles SAUNDERS
Staunton Harold Sailing Club
Staunton Harold Sailing Club
GP14 14090Neal GIBSON
Geoff PHILLIPS
Redoubt sc
GP14 14095Matt BURGE
Aimee BURGE
Poole Yacht Club
RS400 1414Caroline WHITEHOUSE
Jason MCDONNELL
Bartley Sailing Club
Bartley Sailing Club
GP14 14151Stephen COOPER
Chris LOMAX
Welsh Harp sailing Club
GP14 14166Richard HAM
Steve BROWNE
Tollesbury Sailing Club
Leigh On Sea Sailing Club
GP14 14174Fergus BARNHAM
Andy HUNTER
Northampton Sailing Club
GP14 14174Fergus BARNHAM
Andy HUNTER
Northampton Sailing Club
GP14 14174Fergus BARNHAM
Andy HUNTER
Northampton Sailing Club
GP14 14174Fergus BARNHAM
Andy HUNTER
Northampton SC
GP14 14188John HAYES
Poppy JAMES
Southport Sailing Club
GP14 14188John HAYES
Poppy JAMES
Southport Sailing Club
Southport Sailing Club
GP14 14201Hugh DEVEREUX
Malcolm BIRD
Budworth Sailing Club
Budworth Sailing Club
GP14 14201Hugh DEVEREUX
Geoff EDWARDS
Budworth Sailing Club
Budworth Sailing Club
Fireball 14224Samuel GRIMSHAW
Matt LUXTON
Tudor Sailing Club
Tudor Sailing Club
RS200 1428Richard BROWN
Judith BROWN
Draycote Water Sailing Club
Draycote Water Sailing Club
RS400 1432Ian WALKER
Keith BEDBOROUGH
Dalgety Bay SC
Fireball 14328Jazz SAYED
John PIATT
Seaford Sailing Club
Hayling Island Sailing Club
RS400 1435Matthew SHEAHAN
Ellie SHEAHAN
Netley SC
RS400 1435Matthew SHEAHAN
Ellie SHEAHAN
Netley SC
Fireball 14357Matt SMITH
George CRABTREE
Midland Sailing Club
Midland Sailing Club
Fireball 14388James CUXSON
Neil ARNOTT
Newhaven & Seaford SC
Newhaven & Seaford SC
RS400 1441Paul OAKEY
Mark OAKEY
Portchester Sailing Club
Shoreham Sailing Club
RS400 1448Paul ENGELMANN
Katy ENGELMANN
Queen Mary Sailing Club
Silverwing Sailing Club
RS200 1452Alistair HODGSON
Joanna WORRALL
RYA
RS200 1452Alistair HODGSON
Joanna WORRALL
RYA
RS400 1453Stuart HALMAN
Anna WALSH
Leigh and lowton sc
RS400 1453Stuart HALMAN
Anna WALSH
Leigh & Lowton Sailing Club
RS400 1453Stuart HALMAN
Anna WALSH
Leigh & Lowton Sailing Club
Leigh & Lowton Sailing Club
RS200 1458Nicholas CHARLES
Emma HIVEY
Datchet Water Sailing Club
Datchet Water Sailing Club
Fireball 14665Pete BLAKEY
Ellie CAMPBELL
Draycote Water Sailing Club
Draycote Water Sailing Club
Fireball 14800Miles THOMAS
Steve DIGBY
chelmarsh
Draycote
RS200 1481Jack HOLDEN
Libby WATKINS
Arun YC
Fireball 14834Pete SLINGSBY
Austin FLATHER
Yorkshire Dales Sailing Club
Fireball 14875Popeye MAKIN
Vanessa JAMES
Yorkshire Dales Sailing Club
Yorkshire Dales Sailing Club
Fireball 14886Simon MASKELL
Thomas MASKELL
Hunts Sailing Club
Hunts Sailing Club
RS200 1490Ian GREGORY
Gareth EDWARDS
Frensham Pond
Queen Mary Sailing Club
Fireball 14940Georgia BOOTH
Andrew WEATHERSPOON
Scaling Dam
Fireball 14950Chris THORNE
Jake STOW
Lyme Regis SC
Fireball 14950Chris THORNE
Chris THORNE
Lyme Regis SC
Fireball 14950Chris THORNE
Geoff EDWARDS
Lyme Regis SC
Int 14 1501Grant BLAKE
Andrew JARVIS
Oxford sailing Club
Oxford Sailing Club
Fireball 15013Andrew STEWART
John ROWELL
Nottinghamshire County Sailing Club
Nottinghamshire County Sailing Club
Fireball 15066Mark MASKELL
Nigel SHEPPARD
Blackwater Sailing Club
Blackwater Sailing Club
Fireball 15066Mark MASKELL
Nigel SHEPPARD
Blackwater Sailing Club
Blackwater Sailing Club
Fireball 15070Isaac MARSH
Oliver DAVENPORT
Northampton Sailing Club
Redesmere Sailing Club
Fireball 15070Isaac MARSH
Oliver DAVENPORT
Dovestone
Redesmere Sailing Club
GP14 15070Felixmcfelixface BARNHAM
Isaac MARSH
Northampton Sailing Club
Redesmere Sailing Club
Fireball 15070Isaac MARSH
Oliver DAVENPORT
Northampton Sailing Club
Redesmere Sailing Club
Fireball 15096Christian BIRRELL
Vyv TOWNEND
Bough Beech SC
Bough Beech SC
Fireball 15096Christian BIRRELL
Vyv TOWNEND
Bough Beech
Bough Beech
Fireball 15096Christian BIRRELL
Vyv TOWNEND
Bough Beech SC
Fireball 15120Vince. HOREY
Robert GARDINER
King George Sailing Club
Fireball 15120Vince. HOREY
Bob. GARDNER
King George Sailing Club
Fireball 15122Dave HALL
Paul CONSTABLE
Blackwater Sailing Club
Blackwater Sailing Club
Fireball 15123Matt BURGE
Dan SCHIEBER
Poole YC
Poole YC
Fireball 15130David WINDER
Ben RAYNER
Hollingworth lake
Fireball 15133Kevin HOPE
Russell THORNE
Notts county sailing club
Lyme Regis Sailing Club
Int 14 1546Charles DUCHESNE
Thomas BRACEWELL
Itchenor
Itchenor
RS200 1546John MCKELVIE
Sarah MCKELVIE
Queen Mary Sailing Club
Int 14 1548Julian PEARSON
Matt REID
Orford SC
Int 14 155Neale JONES
Ed FITZGERALD
Itchenor Sailing Club
Int 14 1551Colin SMITH
Peter HELM
Bough Beech SC
Queen Mary Sailing Club
Int 14 1552Neale JONES
Adam LEES
ISC
RS200 1552Owain HUGHES
Jade BOWEN
Parkstone YC
Int 14 1559Andy FITZGERALD
Harvey HILLARY
Itchenor Sailing Club
Scorpion 1566Andy PRIOR
Tom BELL
Welland Yacht Club
Welland Yacht Club
RS200 1566Matt MEE
Emma NORRIS
Burghfield
Red Wharf Bay
Merlin Rocket 1596Sel SHAH
Ben MARSHALL
Thames Sailing Club
Formula 16 D/H 16Tony STOKES
Sam CURTIS
GWSC
Brightlingsea SC
RS200 1605Kevin DRUCE
Christoff JENKINS
Burghfield Sailing Club
Burghfield Sailing Club
RS200 1615Matt MEE
Emma NORRIS
Burghfield Sailing Club
RS200 1615Matt MEE
Emma NORRIS
Burghfield
Red Wharf Bay
RS200 1618Chris MARTIN
Katharine MARTIN
Oxford sailing Club
Oxford Sailing Club
RS200 1621Robbie WILSON
Ewan WILSON
Wormit boating club
RS200 1628Ben PALMER
Rheanna PAVEY
HISC
Grafham Water Sailing Club
Laser Vago DH 164Ed DEACON
Louise FOREMAN
Hunts Sailing Club
Hunts Sailing Club
RS200 1642Maria STANLEY
Rob HENDERSON
Itchenor
Hisc
RS200 1642Maria STANLEY
Rob HENDERSON
Itchenor
Hayling Island SC
RS Quest 165Lee TAYLOR
Paul LOGAN
Sea Cadets
RS Quest 166Hassan KAMARA
Amy BALES
Sea Cadets
RS Quest 167Iain PORTER
Jon RUSSELL
SEA CADETS
RS Quest 168Jack MITCHELL
Sam GREEN
Sea Cadets
Sea Cadets
RS Vision 1710Martin PUE
Caroline BUTLER
Queen Mary Sailing Club
K6 172Michael TRUEMAN
Martin GIBSON
Oxford sailing Club
Oxford Sailing Club
RS Aero 7 1745John HOBSON
Amy CLAY
Notts County s c
RS Quest 181Penny Gillett
Chris BURNS
Sea Cadets
RS Quest 189Tye Shuttleworth
Laurence Jay
Sea Cadets
29er 1905Edoardo SIROLLA
Federico SIROLLA
Queen Mary Sailing Club
Thames A Rater 20Ben PALMER
Handsome SAM
Hayling Island Sailing Club
Scorpion 2022Dave WADE
Rachael RHODES
Northampton Sailing Club
Staunton Harold Sailing Club
Scorpion 2022Dave WADE
Rachael RHODES
Northampton Sailing Club
Scorpion 2022Dave WADE
Rachael RHODES
Northampton Sailing Club
Staunton Harold Sailing Club
29er 2025Sarah JARMAN
Nick DEVEREUX
RLym YC
Budworth SC
Scorpion 2033Steve WALKER
Andrew SERVICE
Pennine Sailing Club
Scorpion 2036Oli WELLS
Si FORBES
Northampton Sailing Club
Staunton Harold Sailing Club
Scorpion 2037Tom JEFFCOTE
Tim HARTLEY
shoreham sc
Scorpion 2037Tom JEFFCOATE
Si FORBES
Shoreham SC
Scorpion 2037Tom JEFFCOATE
Tim HARTLEY
shoreham
Scorpion 2039Peter GRAY
Richard PEPPERDINE
Staunton Harold Sailing Club
Staunton Harold Sailing Club
Scorpion 2039Peter GRAY
Tbc VOLUNTEERS
Staunton Harold Sailing Club
Enterprise 20565Neil BARRETT
Sophie BARRETT
Rutland Sailing Club
Rutland Sailing Club
Enterprise 20565Neil BARRETT
Sophie BARRETT
Rutland Sailing Club
Rutland Sailing Club
29er 2119Ian ESCRITT
Callum ESCRITT
Yorkshire Dales Sailing Club
29er 2123Jessie MAIN
Ellen MAIN
Warsash SC
Warsash SC
29er 2172Ana PATERSON
Maddie WYLIE
Yorkshire Dales Sailing Club
Yorkshire Dales Sailing Club
29er 2173Ethan LEAHY
Robert RICHARDSON
Windermere School
Royal Windermere Yacht Club
Hornet 2192Eric MARCHBANKS
Lucy LOUGHTON
Starcross Yacht Club
Starcross Yacht Club
Enterprise 21932Ben BURROWS
Bea BURROWS
Wosc
Wosc
29er 2242Ellen MORLEY
Hannah TUCKER
Burnham sailing club
Burnham Sailing Club
29er 2242Ellen MORLEY
Hannah TUCKER
Burnham Sailing Club
Enterprise 22439Phil BEVAN
Laura BEVAN
Grafham Water Sailing Club
Grafham Water Sailing Club
2000 22558Kev O'BRIEN
Jake O'BRIEN
RAF Sailing Association
2000 22558Kev O'BRIEN
Jake O'BRIEN
RAF Sailing Association
Raf Sailing Association
Enterprise 22901Paul YOUNG
Nancy GUDGEON
Midland Sailing Club
Midland Sailing Club
Enterprise 22901Paul YOUNG
Ella CRABTREE
Midland Sailing Club
Enterprise 22901Paul YOUNG
To Be Confirmed TO BE CONFIRMED
Midland Sailing Club
Enterprise 22901Paul YOUNG
Emma COLEMAN
Midland Sailing Club
Midland Sailing Club
Enterprise 22936Richard PRYKE
Amelia PRYKE
Ripon Sailing Club
Ripon Sailing Club
RS Feva XL 230Dylan MCPHERSON
Dylan COLLINGBOURNE
Burnham Sailing club
Enterprise 23310Matt VELAMAIL
Rhea BURTON-ROBERTS
Pilkington
Pilkington
Enterprise 23349Ann JACKSON
Alan SKEENS
Burghfield Sailing Club
Burghfield Sailing Club
Enterprise 23349Ann JACKSON
Alan SKEENS
Burghfield Sailing Club
Burghfield Sailing Club
Enterprise 23349Ann JACKSON
Alan SKEENS
Burghfield Sailing Club
Burghfield Sailing Club
Enterprise 23349Ann JACKSON
Alan SKEENS
Burghfield Sailing Club
Burghfield Sailing Club
Thames A Rater 24Jamie STEWART
James DATE
Frensham Pond Sailing Club
29er 2416James LEETCH
Jess FLINT
Rutland Sailing Club
Rutland Sailing Club
RS200 244Charlie SANSOM
Zoe BAZEN
Bowmoor Sailing Club
Bowmoor Sailing Club
29er 2494Morgan ARCHER
Haken DIGBY
Blue Circle Sailing Club
Queen Mary Sailing Club
Lark 2521Alan KRAYLING
Hannah EDGE
waldringfield sailing club
Staunton Harold Sailing Club
Lark 2522Chris BIGLIN
Ben BIGLIN
Shustoke Sailing Club
Lark 2528Stuart HYDON
Jane SCOTT DAVIES
Shustoke SC
Shustoke Sailing Club
Firefly 2649Alex DAVEY
Thomas DAVEY
Royal Harwich Yacht Club
Royal Harwich Yacht Club
RS200 289Isabel ABBATT
Holly MONK
Ullswater Yacht Club
Firefly 3009Mark JENNINGS
Hannah JENNINGS
West Oxfordshire Sailing Club
West Oxfordshire Sailing Club
Firefly 3119Roger MORRIS
Finian MORRIS
Papercourt Sailing Club
Papercourt Sailing Club
Firefly 3120Jonathan HOWE
Kieran BOWSHER
West Oxfordshire Sailing Club
West Oxfordshire Sailing Club
Firefly 3120Gabriel WRENN
Jonathan HOWE
University of Birmingham Sailing Club
West Oxfordshire Sailing Club
29er 313Megan THORNLEY
James ABBATT
Ullswater Yacht Club
Ullswater Yacht Club
National 18C 314Colin MURRAY
Oly MURRAY
Ullswater yc
Ullswater YC
National 18 314Colin MURRAY
Olly MURR
Ullswater Yacht Club
Ullswater Yacht Club
National 18C 314Colin MURRAY
Oly MURRAY
Ullswater yacht club
Ullswater Yacht Club
National 18C 314Colin MURRAY
Oly MURRAY
Ullswater yc
Ullswater YC
National 12 3388Alan BEETON
Ella FORD
Burghfield Sailing Club
Burghfield Sailing Club
Laser Stratos 341Rob GULLAN
Jack HOLDEN
Royal Southern
Arun Yacht Club
49er 343Matty LYONS
James LYONS
Ullswater YC
Ullswater YC
49er 343Matty LYONS
James LYONS
Ullswater Yacht Club
Ullswater Yacht Club
Dart 18 3466Matthew KINGSLAND
Bev GOODCHILD
Weston SC
Ukida
National 12 3505Thomas PROCTER
Henry HUTCHISON
Hunts sailing club
Hunts Sailing Club
National 12 3519Jeremy HARTLEY
Luke HARTLEY
Stokes Bay Sailing Club
Stokes Bay Sailing Clib
National 12 3527Kevin ILES
Andrea DOWNHAM
Thorpe Bay Yacht Club
National 12 3528Nick COPSEY
Stephen CARVER
Stokes Bay SC
Stokes Bay SC & Gwsc
National 12 3530Graham CAMM
Zoe BALLANTYNE
burghfield sailing club
Burghfield Sailing Club
National 12 3540Jon IBBOTSON
Rachel SMITH
Burghfield Sailing Club
Burghfield Sailing Club
National 12 3543John MEADOWCROFT
Ollie MEADOWCROFT
Upper Thames Sailing Club
Upper Thames Sailing Club
National 12 3544Thomas STEWART
Robert STEWART
Waldringfield Sailing Club
National 12 3548Nick COPSEY
Stephen CARVER
stokes bay sc
National 12 3548Nick COPSEY
Stephen CARVER
stokes bay sc
Merlin Rocket 3564Rob KENNAUGH
Rich ADAMS
Midland SC
Merlin Rocket 3583Colin ANDERSON
Ben EAVES
Blithfield Sailing Club
Blithfield Sailing Club
Merlin Rocket 3655Richard BYNE
Karen HILES
Draycote Water Sailing Club
Draycote Water Sailing Club
Merlin Rocket 3663Simon KERR
Jenny ROWE
Hunts Sailing Club
Hunts Sailing Club
Merlin Rocket 3673Caroline CROFT
Abbie CROFT
Blithfield Sailing Club
Merlin Rocket 3676Tim FELLS
Fran GIFFORD
Salcombe YC
Ranelagh SC
Merlin Rocket 3682Jon STEWARD
Harry STEWARD
Fishers Green Sailing Club
Merlin Rocket 3699Alan BURTON-ROBERTS
Alex PILKINGTON
Pilkington Sailing Club
Bolton Sailing Club
Merlin Rocket 3707Alex JACKSON
James WARREN
Hampton SC
Merlin Rocket 3711Sam THOMPSON
Leanne HIBBERD
Rnsa
Merlin Rocket 3714Alan MARKHAM
Alice MARKHAM
Upper Thames Sailing Club
Upper Thames Sailing Club
Merlin Rocket 3715Paul RAYSON
Christian HILL
Fishers Green SC
Merlin Rocket 3719Jeremy DEACON
Ian GARWOOD
RYA
Merlin Rocket 3726Will HENDERSON
Rob HENDERSON
Salcombe YC
Hayling Island SC
Merlin Rocket 3726Will HENDERSON
Arthur HENDERSON
Salcombe YC
29er 373Archie HAINSWORTH
Freddie WOOTTON
Royal Hospital School
Royal Hospital SChool
Merlin Rocket 3736Roger PHILLIPS
Will CROCKERF
Burghfield Sailing Club
Emberton Park Sailing Club
Merlin Rocket 3736Roger PHILLIPS
Will CROCKER
Burghfield Sailing Club
Merlin Rocket 3739Ben MCGRANE
Roz MCGRANE
Netley SC
29er 374William TAYLOR
Abby ?
RHS
Rhs
Merlin Rocket 3746Dan WILLET
Pete NICHOLSON
Brightlingsea SC
Brightlingsea SC
Merlin Rocket 3758Tim SAXTON
Jodie GREEN
Grafham Water Sailing Club
Merlin Rocket 3758Tim SAXTON
Jodie GREEN
Burghfield Sailing Club
Merlin Rocket 3758Tim SAXTON
Jodie GREEN
Burghfield Sailing Club
Merlin Rocket 3759Sam PASCOE
Megan PASCOE
Castle Ciove SC
Merlin Rocket 3759Sam PASCOE
Megan PASCOE
Castle Cove SC
Merlin Rocket 3768Rob CAGE
Nicky ERSKINE-TULLOCH
Thames Sailing Club
Thames Sailing Club
Merlin Rocket 3770David HAYES
Jonny RATCLIFFE
Hayling Island sc
Merlin Rocket 3776Nick CRAIG
Alex ADAMS
Frensham Burghfield
Merlin Rocket 3776Nick CRAIG
Tobytastic LEWIS
Frensham Burghfield
Merlin Rocket 3778Chris GOULD
Alice MARKHAM
midland sailing club
Upper Thames Sailing Club
Merlin Rocket 3778Caroline CROFT
Kat Colvin COLVIN
Blithfield Sailing Club
Merlin Rocket 3778Chris GOULD
Alice MARKHAM
midland sailing club
Upper Thames Sailing Club
Merlin Rocket 3787Chris MARTIN
Oliver MACLEAN
Midland
Flying 15 3904Mervyn WRIGHT
George CASPALL
Datchet Water Sailing Club
Datchet Water Sailing Club
Comet Trio 394Alex HORLOCK
Bob HORLOCK
Exe Sailing Club
Exe Sailing Club
Comet Trio 394Alex HORLOCK
Robert HORLOCK
Exe Sailing Club
Exe Sailing Club
Flying 15 3957Charles APTHORP
David RICKARD
HISC
National 18 401Oliver HOUSEMAN
Jeremy Vines
Tamesis Club
Lymington Town Sailing Club
Miracle 4020John TIPPETT
Kathy BOULTON
Draycote Water Sailing Club
Draycote Water Sailing Club
Flying 15 4024Simon Kneller KNELLER
Simon DABSON
Grafham Water Sailing club
Grafham Water Sailing Club
Flying 15 4027Michael CLAPP
Peter MORRIS
Datchet Water Sailing Club
Datchet Water Sailing Club
Miracle 4040Neal GIBSON
Keith MACEY
Redoubt Sailing Club
Redoubt Sailing Club
Flying 15 4042Tim O'BRIEN
Colin FERRA
Grafham Water Sailing Club
Grafham Water Sailing Club
Flying 15 4043Julian CLARKE
Colin BURNS
Grafham Water S C
Grafham Water Sailing Club
Flying 15 4050Mark ALDRIDGE
Andy BALDWIN
Grafham Water Sailing Club
Grafham Water Sailing Club
National 18 406Jessica BERNEY
Hugo Berney GREGOR DAVIDSON
Datchet Water Sailing Club
Datchet Water Sailing Club
Miracle 4064Brian JONES
Paul BARNES
Maidenhead Sailing Club
Maidenhead Sailing Club
National 18 412Nick WALSH
Nick WALSH
Blackwater Sailing Club
Blackwater Sailing Club
National 18 412Colin CHAPMAN
Kieran DWYER
Blackwater Sailing Club
Blackwater Sailing Club
National 18 412Ewen BARRY
Stanley Browne DION BARRETT
Royal Cork Yacht Club
Firefly 4125James NICOLL
Joe SCARBOROUGH
West Oxfordshire Sailing Club
West Oxfordshire Sailing Club
National 18 417Charles DWYER
Anthony COOLE
MBSC
RS200 422Kim MAY-PAPAILIOU
Martina BARRY
Poole Yacht Club
Brightlingsea SC
4000 4311John KNIGHT
Sam KNIGHT
Bartley Sailing Club
Bartley Sailing Club
RS Feva XL 4407Ollie JENKINS
Josh HOBBS
Hayling Island Sailing Club
Hayling Island Sailing Club
RS400 456William RICE-BIRCHALL
Joe QUICK
Yorkshire Dales Sailing Club
Coniston Sailing Club
4000 4568David MARCHANT
Matt REYNOLDS
Grafham Water Sailing Club
Grafham Water Sailing Club
4000 4682John REYNOLDS
Fran HOWELL
Grafham Water SC
Grafham Water Sailing Club
29er 471Matt Stein
Joseph DORMER
Queen Mary Sailing Club
Hurricane 5.9 483John TUCKWELL
Max MCCARROLL
Bala Catamaran Club
Datchet Water Sailing Club
RS Feva XL 4904Katheryn BYNE
Phoebe JONES
Draycote Water Sailing Club
Draycote Water Sailing Club
Laser Vago DH 492Tim LAMPER
Joseph LAMPER
YDSC
Ydsc
Formula 18 508William SUNNUCKS
Freddie WHITE
Brightlingsea Sailing Club
Javelin 511Sarah MARTIN
Andrew MARTIN
WWSC
Dwsc
420 51427William RUSSELL
Chris HASLAM
Grafham Water Sailing Club
Hickling Broad Sailing Club
RS200 519Sue BRANNAM
Mike PROVEN
Burghfield Sailing Club
Burghfield Sailing Club
RS400 527Andy POWELL
Joe IRONSIDE
Warsash SC
Queen Mary Sailing Club
RS400 532Adam SIMMS
John SIMMS
Yorkshire Dales Sailing Club
Yorkshire Dales Sailing Club
420 53983Alexander HUGHES
Douglas BRIERLEY
Sutton SC
420 54487Jack LEWIS
Charlie BACON
Draycote Water Sailing Club
420 54536Tom COLLYER
Aaron CHADWICK
Aldenham SC
420 55015Alex SMALLWOOD
Ross THOMPSON
Datchet Water Sailing Club
Frensham Pond Sailing Club
420 55015Alex SMALLWOOD
Ross THOMPSON
Datchet Water Sailing Club
Frensham Pond Sailing Club
420 55107Robbie KING
Marcus TRESSLER
Warsash SC
Grafham Water Sailing Club
420 55402Joshua WAHA
Thomas BRYANT
Royal Sotuhern Yacht Club
Cam Sailing Club
420 55472Alice SENIOR
Elizabeth CATTERMOLE
Plymouth Sailing club
Grafham Water Sailing Club
420 55632Alain WAHA
Benjamin WAHA
Royal Southern Yacht Club
420 55871Alex COLQUITT
Rob GIARDELLI
West Kirby Sailing Club
West Kirby Sailing Club
420 55871Alex COLQUITT
Robert GIARDELLI
West Kirby Sailing Club
RS400 564Jacob AINSWORTH
Kayleigh ROBERTS
South Shields Sailing Club
South Shields Sailing Club
RS500 575James HOLMES
Ben WELLS
Burnham
RS Feva XL 5764Jamie RASTRICK
Teddy Ferguson
Yorkshire Dales Sailing Club
Yorkshire Dales Sailing Club
RS Feva XL 5846Pierce HARRIS
Alfie COGGER
Windermere School
RS400 612Jamie ROGERS
Neil MCLAREN
Yorkshire Dales Sailing Club
RS Feva XL 6199Ethan GERRELL
Tom BARNES
Queen Mary SC
Rtyc
Seafly 620Simon HIBBERD
Alan COLLETT
Blakeney Sailing Club
Blakeney Sailing Club
RS200 626Will TAYLOR
Matt Taylor
Brightlingsea SC
RS200 629Rob HENDERSON
Rheanna PAVEY
Hayling Island SC
RS200 659Jonny MCGOVERN
Sarah MCGOVERN
Port Dinorwic
RS500 659Peter CURTIS
James CURTIS
Grafham Water Sailing Club
Grafham Water Sailing Club
Formula 16 D/H 67William SMITH
Megan SMITH
Grafham Water Sailing Club
Grafham Water Sailing Club
Formula 16 D/H 67William SUNNUCKS
Megan SMITH
Brightlingsea SC
Grafham Water Sailing Club
B14 681Liam WILLIS
Abby KEIGHTLEY-HANSON
Lymington Town Sailing Club
Lymington Town Sailing Club
K2 7Jeff VANDER BORGHT
Ian KLYNE
Lyme Regis Sailing Club
RS400 703Chris PICKLES
Matt SHARMAN
Delph Sailing Club
Delph Sailing Club
RS400 703Chris PICKLES
Matt SHARMAN
Delph Sailing Club
Delph Sailing Club
RS200 732Greg JONES
Caroline NOEL
Draycote Water Sailing Club
Draycote Water Sailing Club
Tasar 735George WAVELL
Kayleigh WAVELL
Warsash SC
RS200 735Chris NASH
Sammy ISACCS-JOHNSON
Maidenhead
Maidenhead
Laser Vago DH 740Stuart HARRIS
Harry WILSON
Banbury Sailing Club
Datchet Water Sailing Club
RS400 741Michael FERGUSON
Philip ADAMS
Royal Ulster Yacht Club
Laser Vago DH 742Lee CARTER
Dan TROWSDALE
Yorkshire Dales Sailing Club
Yorkshire Dales Sailing Club
RS400 756Peter CLAYTON
Richard CLAYTON
YDSC
Laser Vago DH 757Alex KNIGHT
Rosie JOHNSON
Queen Mary Sailing Club
Queen Mary Sailing Club
B14 768James GARDNER
Anne GARDNER
Hayling island sailing club
B14 788William HALL
Richard HALL
Rutland sailing Club
B14 788Josh WILCE
William HALL
Rutland SC
Firefly 792Oli BURROWS
Alex BAXTER
Wosc
Wosc
B14 795Mark BARNES
Charlotte JONES
Exe
Exe SC
B14 795Mark BARNES
Charlotte JONES
Exe SC
Exe Sailing Club
B14 795Mark BARNES
Charlotte JONES
Exe Sailing Club
Exe Sailing Club
Formula 18 8David WHITE
Jon SWEET
GWSC
RS200 812Giles KUZYK
Toni DUFFY
Parkstone YC
Rutland Sailing Club
RS800 825Guy HUMPHREY
Sarah HUMPHREY
Grafham Water Sailing Club
Grafham Water Sailing Club
RS400 835Nigel MAYCOCK
Mark FOWLER
Littleton
29er 843Hugo BURROWS
Oli KING
Wosc
Hisc
RS400 845Douglas CLOW
Ian HAMILTON
Island Barn Reservoir Sailing Club
Island Barn Reservoir Sailing Club
RS200 849Clare WHITEHILL
James ELLIS
HISC
RS400 854Chris BROWN
David RICKARD
Weston Sailing Club
Datchet Water Sailing Club
RS200 857Jamie ROGERS
Alan ROGERS
Yorkshire Dales Sailing Club
Yorkshire Dales Sailing Club
Laser Vago DH 892Eleanor EVERITT
Chris EVERITT
Yorkshire Dales Sailing Club
Yorkshire Dales Sailing Club
RS800 900Andy TARBOTON
Lizzie SHAWCROFT
Netley sailing club
Netley Sailing Club
RS200 905James SAINSBURY
Chantelle LONGSTAFF
grafham
RS200 909Jack VINCENT
Marc VINCENT
Bough Beech Sailing Club
505 9126Stuart TURNBULL
Richard NURSE
Burton Sailing Club
Burton Sailing Club
505 9131Nathan BATCHELOR
Norman BYRD
Northampton Sailing Club
Northampton Sailing Club
505 9131Ian PINNELL
Norman BYRD
Northampton Sailing Club
Northampton Sailing Club
505 9136Stewart MEARS
Richard TUCKER
RCYC
505 9156Mike PICKERING
Mike PRIDDLE
Restronguet SC
505 9158Ben ILIFFE
Paddy LEWIS
Datchet Water Sailing Club
Datchet Water Sailing Club
505 9159Mark WESTON
Tim KEIGHLEY
West Riding Sailing Club
West Riding Sailing Club
RS800 922Ian PATERSON
Carol PATERSON
Grafham Water Sailing Club
Grafham Water Sailing Club
RS400 924Paul BROTHERTON
Josh MORAN
Glossop
RS200 931Emma CLAYTON
Faye CASWELL
Yorkshire Dales Sailing Club
Yorkshire Dales Sailing Club
29er 937Matt RHODES
Sam WALLER
Northampton Sailing Club
RS200 967Graham FLYNN
Isobel TATE
The Chase Sailing Club
RS200 968Keith ESCRITT
Andrea CLOUGH
Yorkshire Dales SC
Yorkshire Dales SC
RS200 974Adam WICKENDEN
Lesley SARJANTSON
Silverwing Sailing club
Silverwing Sailing Club
RS200 984George PULMAN
Sophie COGGER
South Windermere
RS200 985Chay TAYLOR
Niamh DAVIES
Burnham Sailing Club
Burnham Sailing Club
RS200 994James GEORGE
Harry GEORGE
Queen Mary Sailing Club
Queen Mary Sailing Club
RS200 994James GEORGE
Harry GEORGE
Queen Mary Sailing Club
Queen Mary Sailing Club
DOUBLEHANDER - 393 ENTRIES

SINGLEHANDER Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
Solo 0Chris BROWN Draycote
Hadron (demos) 0Richard BURTON Stokes Bay Sailing Club
D-Zero 1Ian MORGAN Netley Sailing club (ASA)
D-Zero 1Ian MORGAN Netley Sailing club (ASA)
D-Zero 1Ian MORGAN Netley Sailing club (ASA)
D-Zero 1Ian MORGAN Netley Sailing club (ASA)
OK 1Charlie CUMBLEY Warsash SC
OK 1Charlie CUMBLEY Warsash Sailing Club
RS Aero 7 1001Mark LEWIS Oxford sailing Club
Hadron (demos) 102Douglas POWELL Burghfield Sailing Club
RS700 1046Miles ROEBUCK Oxford sailing Club
RS Aero 7 1071Alan MARKHAM Grafham Water SC
RS Aero 7 1089Kent MARTIN Ogston SC
Supernova 1092Iain HORLOCK Exe Sailing Club
Supernova 1092Iain HORLOCK Exe SC
RS Aero 7 1108Charlie PEARCE Dabchicks
Vortex 1117Mike COLLINS Yorkshire Dales Sailing Club
D-One 112Paul LESTER Chase Sailing Club
Supernova 1123Jon PEBODY Hunts Sailing Club
Phantom 1138Matthew BUTLER Yorkshire Dales Sailing Club
Laser EPS 115Mike STOREY Island Barn Reservoir Sailing Club
RS Aero 7 1153David OUGHTON Oxford Sailing Club
RS Aero 7 1156James DICKINSON Datchet Water Sailing Club
Supernova 1168Alistair GLEN Exe Sailing Club
RS Aero 7 1175Daniel WIGMORE Grafham Water Sailing Club
RS Aero 5 1175Natasha SION Warsash SC
RS Aero 5 1181Roger BELTON Felpham Sailing Club
Supernova 1186Andrew SNELL Datchet Water Sailing Club
D-Zero 119Will DEUTSCH Hunts Sailing Club
Laser Radial 119580Ana-lucia LIMBRICK Sussex Yacht Club
RS Aero 7 1209David ELLIS Lymington Town Sailing Club
RS Aero 7 1216Matthew LULHAM-ROBINSON Yorkshire Dales Sailing Club
Phantom 1217Rob PATERSON Yorkshire Dales Sailing Club
Vortex 1218Phil WHITEHEAD Yorkshire Dales Sailing Club
Vortex 1219John TURLEY Yorkshire Dales Sailing Club
RS Aero 7 1219Arnaud BOUCHEZ Club Nautique de Wimereux
Laser 122676Andrew EVERITT North Herts and East Beds Sailing Club
Laser 122676Andrew EVERITT North Herts and East Beds
Laser 122676Andrew EVERITT North Herts and East Beds Sailing Club
Laser 122676Andrew EVERITT North Herts and East Beds Sailing Club
Laser 122676Andrew EVERITT North Herts and East Beds Sailing Club
RS Aero 9 1234Emanuel ALEXANDRE YCGC
RS Aero 7 1235Andrevon CAROLINE CNVA
2.4m 125Nev MILLARD VR RaceTeam
RS Aero 7 1258Nick CRAVEN Yorkshire Dales
RS Aero 7 1258Nick CRAVEN Yorkshire Dales Sailing Club
RS Aero 7 1258Nick CRAVEN Yorkshire Dales Sailing Club
RS Aero 7 1258Nick CRAVEN Yorkshire Dales SC
RS Aero 7 1264Jackie CRAVEN Yorkshire Dales Sailing Club
RS Aero 7 1264Jackie CRAVEN Yorkshire Dales Sailing Club
RS Aero 7 1264Jackie CRAVEN Yorkshire Dales Sailing Club
RS Aero 7 1264Jackie CRAVEN Yorkshire Dales Sailing Club
RS100 8.4 127Luke GOBLE Netley Sailing club (ASA)
RS100 8.4 127Luke GOBLE Netley Sailing club (ASA)
Phantom 1280Ian STONE Maidenhead Sailing Club
Challenger 129Eric JOYCE Grafham Water Sailing Club
RS Aero 5 1301Emily DAVIS Great Moor SC
RS Aero 5 1301Emily DAVIS Great Moor SC
RS Aero 7 1302Karl THORNE Lymington Town Sailing Club
Laser 130773Robin STOTT North Herts and East Beds Sailing Club
Hadron 1340Vanessa WEEDON-JONES Grafham Water Sailing Club
RS Aero 7 1370Nev HERBERT Royal Lymington Yacht Club
Phantom 1390Richard SIMS Carsington Sailing Club
2.4m 141Megan PASCOE Frensham Pond Sailing Club
Sprint 15 1410Andrew DOWLEY Marconi Sailing Club
Laser 141040Gareth RUSSELL Paxton Lakes Sailing Club
D-Zero 142Jeremy CAREY Burghfield SC
Laser 4.7 142013Alec DEAKIN osc
Phantom 1429Steve DAWSON Leigh & Lowton Sailing Club
Phantom 1434Martin KNOTT Ribble
Laser Radial 143568Magnus HANDLEY Queen Mary Sailing Club
RS Aero 7 1457David MAHONY Lymington Town Sailing Club
RS100 8.4 148Paul DREWERY Banbury S.C.
RS Aero 7 1502Jon HARVEY Keyhaven Yacht Club
RS Aero 7 1505Tim FELLS Salcombe YC
RS Aero 7 1509Peter CRAGGS York RI Sailing Club
Streaker 1519Angus BEYTS Newburgh SC
Streaker 1519Angus BEYTS newburgh SC
RS Aero 9 1551Liam WILLIS Lymington Town Sailing Club
RS Aero 9 1551Liam WILLIS Lymington Town SC
RS Aero 7 1566Tim HIRE Royal Lymington Yacht Club
RS Aero 7 1566Tim HIRE Royal Lymington Yacht Club
RS Aero 7 1568Caitlin ATKIN Whitstable YC
RS Aero 7 1568Caitlin ATKIN Whitstable YC
RS Aero 7 1581Steve STEWART Yorkshire Dales SC
RS Aero 7 1581Steve STEWART Yorkshire Dales Sailing Club
RS Aero 7 1582Mark ROLFE Upton Warren
Laser Radial 158399George GRAHAM Burwain Saling Club
RS100 8.4 159Mark COCKRILL Netley SC
Finn 16Mike WOODHEAD Yorkshire Dales SC
Laser 163355Jon ABBATT Ullswater Yacht Club
Laser Radial 163452Monty FOSTER Grafham Water Sailing Club
Laser Radial 164548George SUNDERLAND Olton Mere Sailing Club
RS Aero 7 1676Anthony YORK Northampton Sailing Club
Laser 168091George COLES Carsington Sailing Club
RS Aero 7 1685Lucy GREENWOOD Oxford Sailing Club
Supernova 1689Andrew SNELL Datchet Water Sailing Club
Laser 169279Jamie WEBB Rickmansworth Sailing Club
RS Aero 7 1694Nick NEVE Rutland Sailing Club
OK 17Tony WOODS. Glossop Sailing Club
D-Zero 170Sebastian PROWSE QMSC
D-Zero 172Ben STEVENS Grafham Water Sailing Club
OK 1728Tom LEE Burghfield
Laser 173312Andrew MUSSELWHITE Spinnaker Sailing Club
Laser 173520Andrew STEWART Nottinghamshire County Sailing Club
Laser 173609Tom CLAYTON YDSC
D-Zero 174Graham COOPER South Cerney Sailing Club
RS Aero 9 1744Matt THURSFIELD Chelmarsh SC
Laser 175745Peter MCCHRYSTAL Blackpool & Fleetwood Y C
Streaker 1763Paul JAGO Attenborough
Streaker 1763Paul JAGO Attenborough Sailing Club
Laser 176514Ross PAGE MKSC
D-Zero 177Alistair HILL Grafham Water Sailing Club
Laser 177863Tim MATTHEWS Grafham Water Sailing Club
Laser 4.7 177865James OAKLEY Royal Hospital School
Laser 177886Marcellus PRYOR Draycote Water Sailing Club
RS Aero 7 1792Andy HILL Hayling Island Sailing Club
Laser Radial 179740Oscar MASCUNAN MARGETTS Oxford sailing Club
RS100 10.2 180John RICHARDSON Royal Windermere Yacht Club
Laser 180275Rob MORRIS Blithfield Sailing Club
Laser 180333Roert STILL Draycote Water Sailing Club
D-Zero 181Gordon STEWART NHEBSC
D-Zero 181Gordon STEWART NHEBSC
D-Zero 181Gordon STEWART NHEBSC
Laser 181358Adam MEEKINGS Maidenhead Sailing Club
Laser 181358Adam MEEKINGS Maidenhead Sailing Club
Laser 181358Adam MEEKINGS Maidenhead Sailing Club
Laser Vago DH 1814Dave BAXTER
Kate MELLOR
Yorkshire Dales Sailing Club
Laser Vago SH 1814Dave BAXTER Yorkshire Dales Sailing Club
Laser Radial 181426Scott PARKER Parkstone YC
RS Aero 7 1817Chris JONES Sutton Bingham Sailing Club
RS Aero 7 1817Chris JONES Sutton Bingham Sailing Club
Laser Radial 182481Toby AYRE Queen Mary Sailing Club
Laser Radial 182593Ciaran RANDERIA Grafham Water Sailing Club
Laser 182689Andrew WHITTAKER Queen Mary Sailing Club
Laser Radial 185309Eleanor ELDER Queen Mary Sailing Club
Laser 186080Harry CAPPLEMAN Pennine Sailing Club
Laser Radial 186435Graham COOK Hayling Island SC
Laser 186828Nick ROWLANDS QMSC
Laser 187497Andrew COWLING yeadon sailing club
D-Zero 188Paul JEFFERIES Hunts SC
Topper 188Monique VENNIS-OZANNE Hill Head Sailing Club
Laser 188578Steven FOWLES Queen Mary Sailing Club
RS Aero 9 1888Chris LARR Northampton Sailing Club
RS Aero 9 1888Chris LARR Northampton Sailing Club
RS Aero 7 1888Chris LARR Northampton Sailing Club
RS Aero 9 1888Chris LARR Northampton Sailing Club
RS Aero 9 1888Chris LARR Northampton Sailing Club
Laser 4.7 189083Georgie ALTHAM Hunts Sailing Club
RS Aero 7 1891Paul HILLS Rickmansworth
RS Aero 7 1891Paul HILLS Rickmansworth
Laser 189111Neil CROSSOUARD HHSC
D-Zero 190Robert CAMPBELL CRANSLEY
D-Zero 190Robert CAMPBELL CRANSLEY
D-Zero 190Robert CAMPBELL CRANSLEY
D-Zero 190Robert CAMPBELL CRANSLEY
D-Zero 190Robert CAMPBELL CRANSLEY
D-Zero 191Nigel AUSTIN Cransley Sailing Club
D-Zero 191Nigel AUSTIN Cransley
Laser 191297Luke COWLING Yorkshire Dales Sailing Club
RS Aero 7 1921Charles CLAPHAM CVLSC
D-Zero 193Kevin MOLL Hunts Sailing Club
RS Aero 7 1930Paul BARTLETT Starcross Yacht Club
RS Aero 7 1930Paul BARTLETT Starcross YC
Laser 193194William WHITTAKER Draycote Water Sailing Club
Laser 193562George FINCH Royal Harwich Yacht Club
D-Zero 195Rob LENNOX Barnt Green SC
D-Zero 195Rob LENNOX Barnt Green SC
Laser Radial 195812Sammy ISAACS-JOHNSON Maidenhead sailing club
Laser 196166Graham MACWHIRTER UKLA
RS Aero 7 1964Nick REDDING Goring
Laser 197369Ross WILLIAMS Grafham Water Sailing Club
Laser 197369Ross WILLIAMS Grafham Water Sailing Club
Laser 197371Simon CHARLES Grafham Water Sailing Club
Laser Radial 197705Molly SACKER Burnaham Over Staithe Sailing Club
Laser Radial 197716Alice WOODINGS Mount Batten
Laser Radial 197716Alice WOODINGS Mount batten
Laser 197767Toby WOODINGS Carsington Sailing Club
Laser 197767Toby WOODINGS Carsington Sailing Club
Laser 197767Toby WOODINGS Carsington Sailing Club
Laser 197767Toby WOODINGS Carsington Sailing Club
Laser Radial 197941Alex BUTLER Hayling Island Sailing Club
Nacra 15 20Grant PIGGOTT
Molly DESOURGHER
Weston Sailing Club
Laser Radial 200043Desmond LUXTON Staunton Harold Sailing Club
RS Aero 7 2001Hannah SNELLGROVE Lymington Town SC
Laser Radial 200715Daniel THOMPSON Queen Mary Sailing Club
Laser 200998Jack HOPKINS Delph Sailing Club
Laser 200998Jack HOPKINS Delph Sailing Club
Laser 201100Paul COOPER Queen Mary Sailing Club
Laser Radial 201175David SAUNDERS Hill Head Sailing Club
Vortex 2014Jonathan CARTER rickmansworth sc
Vortex 2014Jonathan CARTER Rickmansworth sailing club
Vortex 2014Jonathan CARTER Rickmansworth sailing club
Laser Radial 201591William COOK Hayling Island SC
Sprint 15 2016Stuart SNELL Grafham Water Sailing Club
Laser 201853Dominic BARNES Pennine SC
Laser 201939Ashley DEAKIN osc
OK 2021Sam WOODS Glossop S.C.
Laser Radial 202543Leila MOORE Queen Mary Sailing Club
Laser 204005Edward DYER Edward Dyer
RS Aero 7 2046James CLAPHAM Royal torbay
Laser 204678Mark SANCKEN QMSC
Laser 204975Haydn GRIFFITHS Leigh & Lowton Sailing Club
Laser Radial 205158James TULLEY Yorkshire Dales Sailing Club
RS Aero 7 2055Chris WOOLLEY Combs Sailing Club
Laser Radial 205768Deborah HUGHES Upper Thames Sailing Club
Laser Radial 206470Rhiannon MASSEY Grafham Water Sailing Club
Laser Radial 206876Oliver BLACKBURN Leigh & Lowton Sailing Club
Laser 206891Ben SHARP Qmsc
RS Aero 7 2070Ben WEBB Rickmanswoth sailing club
RS Aero 7 2074Matt EVANS Great Moor SC
RS Aero 5 2074Matt EVANS Great Moor SC
Laser Radial 207612Jake BOWHAY Stokes Bay
Laser 207732Paul WILLIAMSON Staunton Harold Sailing Club
Laser Radial 207986Eleanor CRAIG Draycote Water Sailing Club
Laser Radial 207986Eleanor CRAIG Draycote Water Sailing Club
Laser Radial 207986Eleanor CRAIG Draycote Water Sailing Club
Laser Radial 208125Joe SCURRAH Carsington Sailing Club
Laser Radial 208195Joe SCURRAH Carsington Sailing Club
Laser 208854James HYDE Mount batten
Laser 208854James HYDE Mountbatten
Laser 208938Mark WRIGGLESWORTH Yorkshire Dales Sailing Club
Laser 209014Graham TINSLEY Yorkshire Dales
Laser 209141Joe GALLIVAN Spinnaker Sailing Club
Laser 209265Michael HICKS Queen Mary Sailing Club
RS Aero 7 2093Peter BARTON Lymington Town Sailing Club
RS Aero 9 2093Peter BARTON Lymington Town SC
Laser 4.7 209415Nick WELBOURN Hykeham s/c
Laser 209834Tim KEIGHLEY West Riding Sailing Club
Laser 209911Tim KEIGHLEY West Riding Sailing Club
Laser Radial 209929Thomas WOODINGS Carsington Sailing Club
Laser Radial 209929Thomas WOODINGS Carsington Sailing Club
Laser 209996Will BIRCHALL Queen Mary Sailing Club / Parkstone Yacht Club
D-One 21Vanessa WEEDON-JONES Grafham Water Sailing Club
D-One 21Vanessa WEEDON-JONES Grafham Water Sailing Club
Laser 210404Greg BARTLETT Starcross YC
Laser 210404Greg BARTLETT Starcross YC
Laser 210404Greg BARTLETT Starcross Yacht Club
Laser 210404Greg BARTLETT Starcross Yacht Club
RS Aero 9 2109Paul MCPARLAND Milton Keynes Sailing Club
Laser 210914Craig WILLIAMSON HISC/University of Portsmouth
Laser 210914Craig WILLIAMSON HISC/University of Portsmouth
Laser 210914Craig WILLIAMSON HISC/University of Portsmouth
D-Zero 211Mandy SWEET Grafham Water Sailing Clyb
D-Zero 211Mandy SWEET Grafham Water Sailing Clyb
D-Zero Blue 211Mandy SWEET Grafham Water Sailing Clyb
RS Aero 5 2110Emma PEARSON Weston Sailing Club
RS Aero 7 2110Emma PEARSON Weston Sailing Club
Laser Radial 211259Krishan BHOGAL Grafham Water Sailing Club
Laser 211320Simon WIGMORE Grafham Water Sailing Club
Laser 211320Simon WIGMORE Grafham Water Sailing Club
Laser 211320Simon WIGMORE Grafham Water Sailing Club
Laser Radial 211322Natalya WILLIAMS Datchet Watwe Sailing Club
RS Aero 9 2114Fernando GAMBOA Lee Solent Sailing Club
RS Aero 9 2114Fernando GAMBOA Lee on the Solent
Laser Radial 211457Alice WOODINGS Carsington Sailing Club
Laser Radial 211457Alice WOODINGS Mount Batten
OK 2121Anthony RICH West Oxfordshire Sailing Club
RS Aero 7 2126Graham ILES Burghfield Sailing Club
RS Aero 9 2133Oliver BURDALL Rollesby SC
RS Aero 5 2134Alice LUCY Rutland Sailing Club
RS Aero 5 2134Alice LUCY Rutland Sailing Club
RS Aero 9 2135Andy RICE stokes bay sailing club
RS Aero 7 2141Steve SHARP Reading sailing club
RS Aero 7 2147John WARBURTON Chew Valley Lake Sailing Club
RS Aero 9 2148Gareth GRIFFITHS Island Barn Reservoir Sailing Club
OK 2150Nick CRAIG Frensham Burghfield
RS Aero 9 2152Ben ROLFE RS SAILING
RS Aero 7 2152Ben ROLFE RS SAILING/ BURGHFIELD
RS Aero 7 2157Nigel ROLFE Burghfield Sailing Club
RS Aero 7 2157Nigel ROLFE Burghfield Sailing Club
RS Aero 7 2161Paul ROBSON Reading SC
RS Aero 7 2162Peter CHAPLIN Burghfield SC
D-Zero 217Thomas SOUTHWELL Netley Sailing club (ASA)
D-Zero 217Thomas SOUTHWELL Netley
D-Zero 217Thomas SOUTHWELL Netley
D-Zero 217Thomas SOUTHWELL Netley Sailing club (ASA)
OK 2176Keith BYERS Morecambe Sailing Club
D-Zero 218Paul MURPHY Grafham Water Sailing Club
OK 2183Richard BURTON Stokes Bay Sailing Club
RS100 8.4 221Martin WILSON Datchet Water Sailing Club
Contender 2315Ben HOLDEN Halifax Sailing Club
D-Zero 233Chris WRIGHT Carsington Sailing Club
D-Zero 234David SUMMERVILLE Grafham Water Sailing Club
D-Zero 234David SUMMERVILLE Grafham Water Sailing Club
Contender 2422Neil FERGUSON Yorkshire Dales Sailing Club
Contender 2465Stuart JONES Datchet Water Sailing Club
Contender 2477Chris HOWE Oxford Sailing Club
Contender 2496Tony BROOKS Oxford sailing Club
Contender 2503Tim HOLDEN Halifax
Contender 2511Mark WATTS Weston Sailing Club
Laser 25643Paul GRAHAM Burwain Saling Club
Challenger 257Val MILLWARD Rutland Sailing Club
Contender 2572Ed PRESLEY Cotswold Sailing Club (CSC)
Musto Skiff 260Mark COOPER Datchet Water Sailing Club
Musto Skiff 260Mark COOPER Datchet Water Sailing Club
Musto Skiff 265Tom TAYLOR Datchet Water Sailing Club
Challenger 270Graham HALL Rutland Sailing Club
Finn 28Jack ARNELL christchurch sailing club
Challenger 281Jack ALDERDICE Rutland Sailing Club
A Class 3Neil KLABE Grafham Water Sailing Club
Musto Skiff 315Jason RICKARDS dwsc
Laser 32Andrew GUPPY Draycote Water Sailing Club
RS100 8.4 321Keith WILLIS Lymington Town SC
RS100 8.4 321Keith WILLIS Lymington Town Sailing Club
Int Canoe 326Colin NEWMAN Draycote Water
Europe 330Peter BELL Highcliffe / RLYC
Europe 332Emma PEARSON Weston Sailing Club
Musto Skiff 351Harry WILSON Datchet Water Sailing Club
Musto Skiff 364Andy RICE stokes bay sailing club
Finn 37Steve HAYLES christchurch sailing club
Europe 377Richard EAGLETON Bexhill Sailing Club
Solo 3822Paul HOAD Clwb Hwylio Clywedog
Musto Skiff 393Jonathan OLIN Datchet Water Sailing Club
Musto Skiff 396Stuart HARRIS Banbury Sailing Club
Musto Skiff 396Stuart HARRIS Banbury Sailing Club
Musto Skiff 396Stuart HARRIS Banbury Sailing Club
D-One 402Terry BROOKS Oxford sailing Club
Musto Skiff 409Andy TARBOTON Henley Midmar Yacht Club
RS300 411Steve BOLLAND Bristol Corinthian Yacht Club
RS300 411Steve BOLLAND Bristol Corinthian Yacht Club
Musto Skiff 419Richard SMITH Wilsonian SC
Musto Skiff 419Richard SMITH Wilsonian SC
Finn 42Richard PHILLIPS Christchurch Sailing Club
Finn 42Richard PHILLIPS Christchurch Sailing Club
Finn 42Richard PHILLIPS Christchurch Sailing Club
D-Zero 42Jon COWPER Hunts SC
Int Moth 4241Ian KEELY W&OB YC
RS300 431Nick BOLLAND Draycote Water
RS300 434Ben MURRELL Ydsc
Int Moth 4438Matthew LEA Grafham Water Sailing Club
RS300 444Jamie FREEMAN Waveney & Oulton Broad Yacht Club
Contender 452Brendan BRIGGS Halifax
Topper 45653Abigail LARR Northampton Sailing Club
Topper 45653Abigail LARR Northampton Sailing Club
Topper 45770Bjorn HANDLEY Queen Mary Sailing Club
Topper 46919Yana SKVORTSOVA Datchet Water Sailing Club
Topper 47257Bill HUDSON Newhaven & seaford sailing club
Topper 47531Curtis MCKAY HOAC / Queensmead
Topper 47641Sam JONES Hill Head
Topper 47685Samuel BRACKLEY Felpham Sailing Club
Topper 47733Alfie LESTER Felpham Sailing Club
Topper 47750Maxi TUSTAIN Island Barn Reservoir Sailing Club
Topper 47779Robin STEIN Queen Mary Sailing Club
Topper 47780Aaron EVANS Silver Wing Sailing Club
Topper 47796Cameron SWORD Papercourt Sailing Club
Topper 47807Leo WILKINSON Maidenhead Sailing Club
Topper 48027Tom WILLIAMSON Island Barn Reservoir Sailing Club
Solo 4999Alex BUTLER Hayling Island SC
Solo 5021Mark CLEARY Budworth Sailing Club
Solo 5080Fraser HAYDEN Papercourt Sailing Club
Solo 5138Patrick OVERS Paxton Lakes Sailing Club
Musto Skiff 526Jono SHELLEY Ullswater Yacht Club
Musto Skiff 531Andrew GOULD stokes bay sailing club
Musto Skiff 531Andrew GOULD stokes bay sailing club
Solo 5321Richard NURSE Hayling Island
Musto Skiff 535David ANNAN Grafham Water Sailing Club
Musto Skiff 535David ANNAN Grafham Water Sailing Club
Musto Skiff 538Paul MOLESWORTH Stokes Bay
Musto Skiff 538Paul MOLESWORTH Stokes Bay
Musto Skiff 538Paul MOLESWORTH Stokes Bay
Musto Skiff 538Paul MOLESWORTH Stokes Bay
D-Zero 54Ed DEACON Hunts Sailing Club
Supernova 542Chris BURROWS Oxford SC
Musto Skiff 544Ben SCHOOLING Stokes Bay
Musto Skiff 544Ben SCHOOLING Stokes Bay
Solo 5466Paul PLAYLE Island Barn Reservoir Sailing Club
Musto Skiff 547Serega SAMUS DWSC
Musto Skiff 547Serega SAMUS Datchet
Musto Skiff 547Sergei SAMUS DWSC
Musto Skiff 547Serega SAMUS DWSC
Solo 5491Michael SIMS Carsington Sailing Club
Solo 5491Michael SIMS Carsington
Solo 5491Michael SIMS Carsington Sailing Club
Solo 5628Colin MATHER Ripon SC
Solo 5641Kevin VIALS Ripon Sailing Club
Solo 5649Steven BISHOP girton
Solo 5651Lawrence CREASER Hayling Island Sailing Club
Solo 5651Lawrence CREASER Hayling Island Sailing Club
Solo 5651Lawrence CREASER Hayling Island Sailing Club
Solo 5651Lawrence CREASER Hayling Island Sailing Club
Solo 5655John WEBSTER Carsington Sailing Club
Solo 5670Vince HOREY King George Sailing Club
Solo 5689Rob COOK Northampton Sailing Club
Solo 5689Rob COOK Northampton Sailing Club
Solo 5694Seth TURNER Banbury Sailing Club
Finn 57Anthony HUGGETT Grafham Water Sailing Club
Solo 5703John BALL Brightlingsea sc
Solo 5703John BALL Brightlingsea SC
Solo 5705Thomas LONSDALE West Oxfordshire Sailing Club
Solo 5705Tom LONSDALE West Oxfordshire Sailing Club
Solo 5705Tom LONSDALE Wosc
Solo 5707Tom LONSDALE West Oxfordshire Sailing Club
Solo 5713Nathan BATCHELOR Tynemouth SC
RS600 648Alistair FARMAN Grafham Water Sailing Club
RS600 654Ian MARSHALL Oxford Sailing Club and RAFSA
RS Vareo 660Cheryl WOOD Pennine sailing club
RS600 670Matt ROSS Yorkshire Dales Sailing Club
Finn 69Cy GRISLEY Keyhaven Yacht Club
Streaker 691Paul JAGO Attenborough Sailing Club
Finn 7Andrew HURST Keyhaven Yacht Club
D-Zero 7Jamie SOUTHWELL Hill head sailing club
RS600 702Luke LAZELL Marconi Sailing Club
RS600 702Luke LAZELL Marconi Sailing Club
Contender 705Andrew BELSON Rutland Sailing Club
Supernova 706Keith JOHNSON Girton SC
D-Zero 71Neil WASHINGTON Grafham Water Sailing Club
Blaze 710Nick RIPLEY Paignton SC
Finn 722Simon MOSS Keyhaven Yacht Club
Fire 751Paul TAYLOR Burghfield SC
Blaze 754Mark ASTBURY Warsash SC
Blaze 757Mike BELL Burghfield SC
RS700 758Simon HAWES Queen Mary Sailing Club
OK 76Colin MEDDOWS-SMITH Northampton Sailing Club
Topper 786Ollie VENNIS-OZANNE Hill Head Sailing Club
Blaze 795Laurence MARSHALL Oxford SC
Blaze 797Mike HOLMES Paignton Sailing Club
Blaze 799Richard BOTTING Darycote Water Sailing Club
Blaze 799Richard BOTTING Draycote Water Sailing Club
RS600 8Richard SMITH Wilsonian SC
D-Zero 8Joe CONSTABLE Grafham Water Sailing Club
D-One 8Sam BARKER Castle Cove Sailing Club
Blaze 800Simon BEDDOWS Burghfield Sailing Club
RS600 815Edward BELLAMY Grafham Water Sailing Club
Blaze 818Mike LYONS Blaze CA / Burghfield
Blaze 818Mike LYONS Cirrus SC
Blaze 818Mike LYONS Blaze CA
Halo 818Mike LYONS Blaze CA / Burghfield
Blaze 818Mike LYONS Blaze CA / Burghfield
RS700 839Phillip HIGHFIELD Gt Yarmouth & Gorleston SC
Comet 867Chris ROBINSON Burghfield Sailing Club
Laser 86899David CASALE Queen Mary Sailing Club
RS Aero 7 88Daniel WIGMORE Grafham Water Sailing Club
RS Aero 7 88Daniel WIGMORE Grafham Water Sailing Club
RS600 881David GOUDIE Grafham Water Sailing Club
RS600 884Mark RUSHTON Grafham Water Sailing Club
RS600 885Simon HIBBERT notts county
RS600 900Alex PIGGOTT Nottinghamshire County Sailing Club
RS600 907George SMITH Shoreham
Laser 91113David BURROWS Highcliffe SC
RS700 945Richard LILLEY Lymington town sailing club
RS600 946Ewan BIRKIN-WALLS Grafham Water Sailing Club
RS600 946Ewan BIRKIN-WALLS Grafham water
RS700 949Josh WILCE Rutland Sailing Club
RS600 951Michael ISZATT king george sc
RS600 968Dan ROBINS Oxford sailing Club
Finn 98Cameron TWEEDLE Oxford sailing Club
RS700 982Roland SMITH Queen Mary Sailing Club
Hadron (demos) 9999Michael ISZATT King George Sailing Club
SINGLEHANDER - 449 ENTRIES

If your name is not on this list, you have not completed all the stages of the entry process AND/OR we are still waiting for your entry fee to clear. Please login into your account to finalise your entry

2017-18 Series
 
Tracking

2016/17 Series

Draycote Dash19/20 November 2016
Datchet Flyer10/11 December 2016
Brass Monkey27 December 2016
Grafham Grand Prix2 January 2017
Bloody Mary7 January 2017
Tiger Trophy4/5 February 2017
Oxford Blue18 February 2017
-->



Register

For all the latest news sign up here with your email address:

About

The GJW Direct SailJuice Winter Series is based around the UK's biggest winter handicap events. Sailors from many different dinghy fleets now consider this series as one of the main goals of their winter racing. With great prizes on offer, it attracts some of the best sailors in the country to compete against each other. The series is managed by SailRacer.

Series Info