DOUBLEHANDER Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
2000 21102Chris BROWN
Xavier QUILLIEN
Weston / Punta Umbria
Island Barn
420 54536Tom COLLYER
Aaron CHADWICK
Aldenham SC
Fisher' S Green SC
505 8860Bobbie JOHNSON
James 'pike' KING
Chase Sailing Club
Chase Sailing Club
Albacore 7416Graham DARVILL
Myke BOWERS
Broadwater SC
Broadwater SC
Albacore 8128Jeremy ROOK
Jake STOW
Lyme Regis S C
Lyme Regis S C
B14 728Alex HORLOCK
Tim PEARCE
Exe Sailing Club
Exe Sailing Club
Buzz 2000Stuart BAILEY
Nathan STANIER
Medway Yacht Club
Seafarers Sailing Club
Buzz 949Mark TURNER
Mike WREN
Warsash Sailing Club
Warsash Sailing Club
Firefly 3674Nigel WAKEFIELD
Emily SAUNDERSON
St Denys Sailing And Rowing Club
St Denys Sailing And Rowing Club
Firefly 2849David ELLIS
Evie SNEDKER
Keyhaven
Keyhaven
Kestrel 1545Steven WORF
Lin WORF
Calshot SC
Calshot SC
Merlin Rocket 3690Tim HARRIDGE
Lucy BURN
Hampton Sailing Club
Miracle 3805Hannah SMITH
Nick SMITH
Thornbury Sailing Club
Thornbury Sailing Club
Miracle 4040Neal GIBSON
Brian MUMFORD
Redoubt SC
Redoubt SC
National 18 Ultra 406Gregor Davidson BERNEY
Jessica & Hugo BERNEY
Datchet Water Sailing Club
Datchet Water Sailing Club
National 18 Ultra 401Oliver HOUSEMAN
Jeremy VINES
Tamesis Club
Lymington Yacht Club
rs 800 1166Ralph SINGLETON
Sophie SINGLETON
Datchet Water S C
Datchet Water S C
RS200 1615Matt MEE
Emma NORRIS
Burghfield
Red Wharf Bay SC
RS400 1078Peter JACKSON
Alex NOKES
Silver Wing Sailing Club
Silver Wing Sailing Club
Scorpion 2037Tom JEFFCOATE
Tim HARTLEY
Shoreham SC
Doublehander - 20 ENTRIES

SINGLEHANDER Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
Aero 9 1023Gareth GRIFFITHS Island Barn Reservoir
Blaze 818Mike LYONS Cirrus
Blaze Fire 751Paul TAYLOR Burghfield SC
D-zero 1Ian MORGAN Netley Sailing Club
D-zero 195Rob LENNOX Barnt Green SC
Europe 332Emma PEARSON Weston Sailing Club
Europe 3651Jonathan TWEEDLE Oxford SC / Rafsa
Farr 3.7 412Myles MENCE Lymington Town SC
Finn 707Callum DIXON Docklands Sailing & Watersports Centre
Finn 98Cameron TWEEDLE Oxford SC / Rafsa
International OK dinghy 17Dave BOURNE Erith YC
Laser 4.7 210616Zac WEST Rlymyc/fpsc
Lightning 368 420Simon HOPKINS Up River Yacht Club
Mirror 70784Nigel THOMAS Hill Head SC
OK 2183Richard BURTON
Pico 6734Ian THOMAS Calshot
RS Aero 7 1302Karl THORNE Lymington Town SC
RS100 153Mark COCKRILL Netley SC
RS300 337Paul WATSON Bowmoor SC
RS700 720Richard WADSWORTH Stokes Bay SC / Rnsa
topper 47768Samuel COOPER West Lancashire Yacht Club
Singlehander - 21 ENTRIES

If your name is not on this list, you have not completed all the 3 stages of the entry process. Please login into your account to finalise your entry

Live >>>

25th Sept 2016

About

The Battle Of The Classes Pursuit Race will feature at the Southampton Boat Show on the 25th of September 2016. Hosted by Royal Southampton YC and SWAC with live GPS Tracking and online commentary from SailRacer.